Вона розрахована на 450 учнів в одну зміну.

У Харкові завершують будівництво першої підземної школи, в якій у дві зміни навчатися 900 дітей. Про це сьогодні, 28 березня, в ефірі телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов. 

«Практично вже завершили будівництво підземної школи, яка розрахована на 450 учнів в одну зміну. Тобто у дві зміни  ми будемо навчати 900 учнів. Там вже встановлюють парти та дошки, триває прибирання. Оскільки обстріли не припиняються, такі школи будуватимемо у всіх районах, щоб діти мали можливість навчатися», – повідомив очільник Харкова.

Нагадаємо, 4 вересня харківські школярі почали навчальний рік у харківській метрошколі, яку обладнали на 5 станція метро. Понад тисяча школярів відвідали уроки офлайн. Тоді першокласники розпочали навчання у першу зміну з 9 до 12. Після першої зміни розпочалася друга зміна, яка тривала з 13 до 16. З 15 січня на станціях метро в Харкові почне працювати дитячий садок, щоб діти могли готуватися до школи.

Крім цього, триває будівництво двох «підземних шкіл» у Харківській області — у Люботині та Коротичі. Повністю завершити роботи в укритті в селі Коротич у передмісті Харкова планують навесні 2024 року. За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, вартість робіт у Коротичі складає 99,1 млн грн. Укриття матиме кілька приміщень, санвузли, 3 виходи, один з яких — ліфт для людей з інвалідністю. А також автономне джерело живлення та здатність витримати пряме влучання ракети С-300. Роботи над будівництвом укриття розпочалися в жовтні 2023 року. Раніше очільник ХОВА зазначав, що підземні школи в Коротичі та Люботині Харківського району планують добудувати у січні-лютому 2024 року.

Крім того, укриття відновлюються на базі навчальних закладів Красноградського та Лозівського районів, сказав Синєгубов. Він також зазначив, що у цих районах є можливість відновити офлайн-навчання за умови безпечного простору.

Читайте також

  • Литва та ЄС планують профінансувати будівництво укриття на Харківщині
  • Громади Харківщини підготували 18 проєктів укриттів