У Харкові до опалювального сезону встановлять 141 об’єкт вироблення енергії. Йдеться про генераційні та когенераційні установки, а також про блочно-модульні котельні.
Про це повідомив мер міста Ігор Терехов в ефірі нацмарафону.
Він зазначив, що напередодні відбулася нарада за участю Президента України Володимира Зеленського, присвячена підготовці Харкова до опалювального періоду. Зокрема, на заході обговорювалися напрацювання міста у сфері децентралізації систем тепло-, водо- та енергопостачання.
«Сьогодні наші комунальні підприємства працюють над цим практично в цілодобовому режимі. Ми провели тендерні процедури й очікуємо обладнання, бо потрібен певний час на його виготовлення. А тим часом заливаємо фундаменти, підводимо мережі», — розповів Ігор Терехов.
За його словами, наступного року в Харкові продовжать працювати над децентралізацією систем життєзабезпечення.
Нагадаємо, вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, були перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працював електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.
Дивіться у фоторепортажі Ґвара Медіа, як живе Харків під час блекауту.
Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками. Щонайменше 15 «шахедів» випустили по місту. Відомо про 4 загиблих та 12 поранених. Влучання зафіксовані в Новобаварському, Слобідському та Салтівському районах міста. Загинули 4 людини, ще 12 зазнали травм різного ступеня: 3 у важкому стані, 5 середніх, інші легкі.
Цього дня були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня. За словами мера, місту не вистачає потужності, тому «Харківобленерго» ввело графік відключення. Інтервал відключень наразі збільшений до 6 годин.
Говорити про терміни відбудови зарано, оскільки пошкодження серйозні – трансформатори потребують заміни, а на виготовлення нових потрібен час.
Відновлення електропостачання у Харкові
За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, орієнтовно протягом 7-10 днів, можливо до двох тижнів енергетики зможуть відновити в повному обсязі нормальне енергопостачання міста. Він не назвав точні дані щодо збитків енергосистеми Харкова, проте сказав, що вони можуть оцінюватися в сотні мільйонів євро.
Це одна з найбільших атак на енергосистему міста та регіону з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Нині у Харкові поступово відновлюється електротранспорт — запрацювало метро, а в харків’ян у квартирах за графіком з’явилося світло.
ISW: ударами по енергетиці Росія, ймовірно, хоче підірвати оборонно-промислову базу України. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що ці удари можуть бути спробою підірвати оборонно-промислову базу України та використати нестачу українських ракет ППО для руйнування енергомережі.
Там зазначили, що російські війська не змогли зруйнувати українську енергосистему 22 березня, але можуть мати на меті продовжити інтенсивні удари по енергетичній інфраструктурі в наступних серіях ударів.
У ніч з 21 на 22 березня 2024 року Росія здійснила масштабні комбіновані удари ракетами та безпілотниками по критичній енергетичній інфраструктурі в різних регіонах України.
За офіційними даними, противник випустив 151 ракету й безпілотник, включно з безпілотниками Шахед іранського виробництва, ракетами Іскандер, крилатими ракетами Х-101/Х-55, Х-22, Х-47 типу Кінжал, Х-59 та зенітними ракетами С-300/С-400.
Міненерго у мільярдах оцінює збитки для енергосистеми Харківщині внаслідок ракетного обстрілу.
«Треба добратися [до всіх пошкоджень – прим.авт.], дефектувати. Всі точні та верифіковані дані будуть вже після цього, але я вам так на око скажу, що це мільярди гривень», – сказав міністр енергетики України Герман Галущенко.
Читайте також
- «Нафтогаз» передасть Харкову газопоршневу енергетичну установку