19 квітня активісти з громадської організації «ХЖО Сфера» закінчили відновлювати стінопис на честь української захисниці Яни Червоної.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці організації.

Цей стінопис зробила художниця Ірина Водолаз на замовлення ГО «ХЖО Сфера» 8 березня. 15 березня група невідомих пошкодила стінопис на честь української захисниці Яни Червоної. Вони залили його червоною фарбою та закидали яйцями.

Ідея створення стінопису — привернути увагу до ініціативи перейменувати вулицю Новгородської на честь Яни Червоної.

Оновлений стінопис на честь української військової Яни Червоної / Фото: фейсбук-сторінка «ХЖО Сфера»

«Ви можете посприяти перейменуванню надіславши особисте звернення на ім’я міського голови та міської топонімічної комісії. Аби облегшити цю процедуру, наші колежанки створили спеціального бота Перейменування вулиці на честь Яни Червоної – посилання в шапці профілю (@yana_street_bot). Особисті звернення покажуть, що на це рішення все ще існує суспільний попит», — йдеться в повідомленні.

В організації написали, що ідея з перейменуванням не нова – прохання подавали ще в серпні 2023. З того часу в Харкові відбулося вже 2 хвилі перейменувань. Міська топонімічна комісія не поспішає змінювати імперську назву на шану полеглій героїні, вважають активісти.

Яна Чернова жила в Харкові, була учасницею місцевого Євромайдану. З літа 2014, коли почалися бойові дії на Донбасі, була волонтеркою, допомагала добровольчому батальйону «Айдар». У 2016 році вирішила піти на службу до ЗСУ. Яна Червона була кулеметницею, узяла позивний «Відьма». 2 квітня 2019 року на Луганщині внаслідок обстрілу з важкої артилерії Яна загинула.

Про те, як пройшла акція щодо вшанування пам’яті та перейменування вулиці на честь Яни Червоної – читайте у репортажі від Ґвара Медіа.

Читайте також

  • У Харкові проходить акція щодо перейменування вулиць на честь жінок — фото. У місті серед 1460 вулиць та бульварів на честь жінок названо 16. До початку повномасштабного вторгнення по всій Україні нараховувалося 6% іменних найменувань на честь жінки.