На площі Свободи відбулася Акція Пам’яті жінок, що постраждали внаслідок війни.

На заході згадали не лише про загиблих жінок, але й про тисячі тих, кого піддавали гендерному насильству, включаючи зґвалтування на окупованих територіях, пунктах пропуску та фільтраційних таборах. Ця війна показала, як гендерно зумовлене насильство може стати зброєю Росії.

У Харкові відбулася акція пам‘яті про жінок, які постраждали внаслідок війни / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Аби нагадати про внесок жінок у перемогу України, ГО Харківське Жіноче Об’єднання «Сфера» та інші соціально активні жінки Харківщини продемонструють роботи українських дизайнерок з циклу «Усі ми героїні».

У Харкові відбулася акція пам‘яті про жінок, які постраждали внаслідок війни / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Цьогоріч захід замінив традиційний Марш Жіночої Солідарності, який проходив у Харкові 5 років поспіль. Активістки наголошують, що в місті має бути сучасний меморіал пам’яті про жінок та вшанування їхніх імен у форматі топонімів, меморіальних дошок та інших подібних ініціатив.

У Харкові відбулася акція пам‘яті про жінок, які постраждали внаслідок війни / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Умови війни роблять жінок, що стали жертвами гендерно зумовленого, домашнього чи сексуального насильства, ще більш вразливими. Часто жінки вважають, що підняття даних проблем не на часі, тому що є інші важливі питання, такі як окупація, масові вбивства та гуманітарна криза.

Анна Шаригіна, віце-президентка ГО ХЖО «Сфера» / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

«На жаль, у Харкові не має місць визнання жінок, які б не були спаплюжені Росією чи радянською владою. Загалом, з усіх 182-ох меморіальних дошок у Харкові, всього 4% присвячено жінкам, а з усіх 103-ох пам’ятників — 5% присвячено жінкам і 40% чоловікам. При цьому, частина з них — росіяни», — каже Анна Шаригіна, віце-президентка ГО ХЖО «Сфера».

У Харкові всього сім пам’ятників/меморіальних дошок, які присвячені жінкам: Клавдії Шульженко, Любові Хавкіній, Любові Малій, Ксенії Іліаді, Марії Єщенко, Христині Алчевських та Людмилі Гурченко.

  • Кожен другий малий бізнес в Україні відкриває жінка. Від початку 2023 року зареєстрували понад 35 тисяч ФОПів, 51% з них створили жінки.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!