У грудні 2023 року відновив роботу Український науково-клінічний центр протезування та реабілітації, який релокувався через повномасштабну війну, повідомили в установі.

У Центрі протезування зазначили, що зміг відновити роботу завдяки проєкту «Протезування як частина життя». Його мета — підтримати людей з протезами. Проєкт дає можливість надати безплатну реабілітацію 80 пацієнтам з ампутацією через війну, відремонтувати приміщення та створити «кімнату безпеки», реалізується бельгійським фондом The King Baudouin Foundation та благодійним фондом «Харків з тобою».

Центр спеціалізується на пацієнтах з проблемами опорно-рухового апарату — порушеннями органів руху, верхніх кінцівок, хребта. За словами директорки Антоніни Салєєвої, Центр одним з перших в Україні почав займатися протезуванням і реабілітацією пацієнтів з ампутаціями.

«Ми розробляли і були авторами нових конструкцій протезних і ортезних систем, нових методик із реабілітації», — зазначила вона.

З 2014 року Центр почав приймати військових пацієнтів. До повномасштабного вторгнення тут щорічно проходили реабілітацію 2 тисячі пацієнтів, працювало 250 фахівців, зазначили в установі. 24 лютого 2022 року в Центрі було 130 пацієнтів. Через початок обстрілів Харкова їх евакуювали у безпечні місця. У березні Центр відновив роботу у Кропивницькому, з вересня — у Львові.

Читайте також

  • Сталеві кінцівки: як харківські військові з протезами захищають країну та допомагають побратимам реабілітуватися