У харківській дитячій лікарні встановили сонячну електростанцію в рамках проєкту від благодійного фонду RePower Ukraine.
Сьогодні, 19 липня, у лікарні встановили сонячну електростанцію потужністю на 30 кВт, доповнена надійною системою резервного живлення ємністю 43 кВт*год. Ця комбінація забезпечить безперебійне електропостачання паліативному, реабілітаційному відділенням та неврологічному стаціонару навіть за відсутності зовнішнього живлення та в нічний час.
Це другий спільний проєкт із благодійним фондом, прокоментував мер міста Ігор Терехов. Першу станцію встановили в лікарні № 17.
«Це був дуже успішний проєкт. Тоді ми поставили теж сонячні батареї та резервну систему заживлення лікарні. Завдяки цьому, коли були блекаути, лікарня була заживлена, усі відділення працювали незалежно. Сьогодні для нас дуже важливо створення цього проєкту, адже тут знаходяться діти. Лікарі роблять усе можливе, щоб урятувати їхні життя. До речі тут знаходяться діти й з інших областей. Їм необхідне кондиціювання та комфортні умови», — сказав Терехов.
Мер також зауважив, що сонячні панелі дозволять зекономити мільйони гривень на рік, враховуючи підвищення цін на електроенергію.
Для дітей потрібно кондиціювання, щоби більш менш у комфортних умовах знаходитися. А взимку для опалення потрібно.
У планах облаштувати такими панелями всі лікарні Харкова. Аби всюди була система резервного живлення.
За словами комунікаційної менеджерки RePower Ukraine Ірини Косенко, благодійний фонд уже понад року займається допомогою лікарням. Зокрема на прифронтових територіях.
«У нас 14 лютого була річниця з першого проєкту в Харкові. Йдеться про лікарню № 17, де ми встановили панелі, у них уже є певні здобутки та фідбек — вони дуже задоволені», — сказала комунікаційниця.
Крім того, благодійний фонд підписав меморандум с міською радою щодо підтримки міста електроенергією, а саме лікарень.
Щоб реалізувати цей проєкт, фонд майже рік збирав кошти. Допомагали діти, іноземні донори, невеличке містечко в Шотландії та багато інших людей, зазначила Ірина.
«Унікальність проєкту в тому, що до збору коштів долучилась навіть громада із шотландського маленького острова та діти, які організовували благодійні чаювання. Це дуже знаково, адже навіть такі маленькі ручки долучилися до такої великої справи», — доповнила жінка.
Вона зазначила, що лікарні це зараз найуразливіша категорія, а доступ до медичного обслуговування — вкрай необхідний.
Наразі вже почали роботу зі встановлення сонячних панелей у наступній лікарні.
Нагадаємо, зранку 22 березня 2024 року росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, є перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працює електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.
Тоді ТЕЦ-5, яка живить Харків, втратила основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста. За словами харківського міського голови Ігоря Терехова, теплова станція була зруйнована повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.
Як зазначав головний виконавчий директор ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» Олександр Мінкович, відновлення теплоелектроцентралі передбачає виготовлення ексклюзивного обладнання енергоблоків, зокрема, турбін, генераторів тощо. У разі повноцінного фінансування робіт, допомоги з виробництвом і постачання устаткування, процес реконструкції триватиме не один рік.
У пресслужбі також додали, що енергетика Харківщини й ТЕЦ-5 зокрема отримала найбільших руйнувань із початку воєнних дій. Сьогодні живлення міста відбувається силами інших регіонів.
Читайте також
- На відновлення одного з об’єктів електропостачання Харківщини необхідні понад 190 млн грн — начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. З початку повномасштабного вторгнення Росія пошкодила або знищила 660 об’єктів електропостачання у Харківській області.
- На Харківщині розгорнуть «міні-ТЕЦ» — Мінвідновлення. Проєкт енергетичної безпеки USAID в Україні у співпраці з Міненерго, Комітетом Верховної Ради з енергетики розгортає мережу малої та середньої когенерації в регіонах країни. Зокрема, теплопостачальні підприємства Харківської області отримали 6 когенераційних установок (КГУ) у березні 2024 року.