У 130 закладах первинної медичної допомоги в різних областях України триває процедура підготовки лікарень до встановлення фотовольтаїчних електростанцій.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Наразі завершується процедура обстеження обʼєктів та збір вихідної інформації. Зокрема, буде визначено опорну спроможність дахів медзакладів та можливість монтажу фотовольтаїчних панелей у лікарнях — для проєктування енергетичного обладнання в лікарнях», — йдеться в повідомленні.

Сонячні панелі встановлять у Волинській, Рівненській, Житомирській, Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Київській, Чернігівській, Черкаській, Сумській, Кіровоградській, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях.

Енергетичне обладнання встановлять у межах спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).

Сонячні електростанції встановлять протягом п’яти місяців. Робота з облаштування лікарень електростанціями для повноцінної роботи навіть за критичних умов триватиме й надалі.

У чому важливість цього рішення?

Наявність електростанцій дасть змогу лікарням використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а також накопичувати її. За словами МОЗ, це значно економить видатки на електроенергію та створить можливість спрямувати ці кошти на інші потреби медзакладів.

Крім того лікарні зможуть продавати надлишок електроенергії в мережі, це стосується годин, коли енергії вироблятиметься більше, ніж споживатиметься.

За алгоритмом, живлення відбуватиметься завдяки електричній енергії, яку генеруватимуть панелі. Надлишок накопичуватиметься в акумуляторних та використовуватиметься у час, коли генерації буде недостатньо. 

Можливий варіант заряджання акумуляторних батарей від зовнішньої мережі або бензинового чи дизельного генератора у зимовий час та у випадку відсутності зовнішньої мережі.

Встановити такі сонячні електростанції планують протягом п’яти місяців. 

Нагадаємо, у червні мер Харкова Ігор Терехов заявляв, що армія РФ знищила всю енергетичну генерацію міста Харкова. За його словами, місто потребує допомоги від фінансових партнерів та міжнародних організацій, аби забезпечити тепло, електро- та водопостачання. Адже власних сил нема.

Зазначається, відновлення теплоелектроцентралі передбачає виготовлення ексклюзивного обладнання енергоблоків, зокрема, турбін, генераторів тощо. У разі повноцінного фінансування робіт, допомоги з виробництвом і постачання устаткування, процес реконструкції триватиме не один рік.

Нагадаємо, у Харкові другу лікарню оснастили сонячними батареями. Встановили сонячну електростанцію потужністю на 30 кВт, доповнена надійною системою резервного живлення ємністю 43 кВт*год. Ця комбінація забезпечить безперебійне електропостачання паліативному, реабілітаційному відділенням та неврологічному стаціонару навіть за відсутності зовнішнього живлення та в нічний час.

Читайте також