Відновлено освітлення перших пішохідних переходів у Харкові.

Від перших днів війни світла на вулицях Харкова не було. Весною минулого року це не викликало багато турбот, оскільки комендантська година починалася з темрявою, тому на вулицях було мало людей, а населення міста не перевищувало й півмільйона. Але зараз проживає більше мільйона жителів, і рух на дорогах доволі інтенсивний, тому кількість аварій зросла.

До харківських перехресть повертають світло / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

З проблемами місто зіштовхнулося восени, коли світловий день став коротшим, а масовані ракетні обстріли спричинили повне відключення електрики. Якщо у звичайні вечори світло з вікон та ліхтарів над магазинами було достатньо для того, щоб хоча б трохи освітити вулиці, то з настанням блекаутів Харків поринав у цілковиту темряву.

За цей період сталося більше аварій з участю пішоходів. За даними патрульної поліції, в січні 2023 року таких ДТП було вдвічі більше, ніж у січні 2022 року, а 80% аварій припадають на темний час доби. Часто такі аварії закінчуються смертельними наслідками для пішоходів. Люди скаржаться, що навіть з ліхтариком не можуть нормально розгледіти дорогу.

До харківських перехресть повертають світло / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Тепер же на десяти перехрестях уже повернули світло, а до них підсвітять 11 інших пішохідних переходів найближчим часом.

Директор КП “Міськсвітло” Олексій Куян / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

«До завтра плануємо увімкнути світло на 21 перехресті. Проводиться обстеження мережі. Загалом було мінімум 40% пошкоджених мереж, але вже 82-83% в робочому стані. Стосовно увімкнення вуличного освітлення нічого не можу сказати. У нас досі працює світломаскування», —  коментує очільник КП “Міськсвітло” Олексій Куян.

  • Харків у темряві: як живе місто без світла. У фоторепортажі Ґвара Медіа показала харківські вулиці ввечері та як містяни адаптувалися до життя у пітьмі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.