4 вересня, у перший навчальний день, розпочала свою роботу харківська «метрошкола». Понад тисяча школярів відвідали уроки офлайн.
Журналісти Ґвара Медіа завітали на перші уроки на станції метро «Університет».
Першокласники розпочали навчання у першу зміну з 9 до 12. Вони займалися письмом, літературою та інтерактивними заняттями, зокрема малюванням.
Учні середньої школи вивчали українську мову та літературу, математику та історію. Після першої зміни розпочалася друга зміна, яка тривала з 13 до 16.
«Першокласники діляться своїми враженнями, виражають їх за допомогою жестів і смайликів. Вони висловлюють свої почуття, навчаючись української мови, хоча багато з них є російськомовними поки що. Проте, ми впевнені, що вони справляться з цим завданням. Цей проєкт допоможе нам подолати будь-які труднощі, освоїти навчальний матеріал і розвити компетентності», — ділиться враженнями вчителька навчальних класів Олена Тимченко.
Шкільні класи модернізували, встановивши нове освітлення, металопластикові вікна і двері, системи рекуперації повітря, шумоізоляцію та покращили санітарні умови у туалетних кімнатах.
Для зручності учнів організували довіз до школи автобусами, які забиратимуть дітей біля їхніх шкіл та доставлятимуть до метро.
Дітей годують безплатно коштом міського бюджету. Сьогодні, зокрема, в меню були бургери. Приміщення школи охороняються, а дітей супроводжують тьютори.
Наразі в «метрошколі» навчається 61 клас, але вона може вмістити в собі 68 класів. За вихідні до метрошколи додався один клас з 11-класників.
Читайте також
Перший дзвоник у метро. Як школярі у Харкові зустрічають День знань. У метрополітені для учнів початкових та 11-х класів провели символічну лінійку. Її відвідало близько 400 дітей з усіх районів Харкова.
Терехов підтримує перейменування харківського ліцею на честь Андрія «Джуса» Пільщикова. Міський голова Харкова підтримує перейменування закладів на честь людей, які загинули захищаючи Україну.
У Харкові планують побудувати укриття на 450 учнів. Міський голова Ігор Терехов зазначив, що це укриття виключно для школярів і буде знаходитися в одному з районів Харкові на пришкільній території. Вартість такого бомбосховища становитиме 56 мільйонів гривень.