Міський голова Харкова Ігор Терехов звернувся з проханням націоналізувати ТЕЦ-5.

Хочу публічно звернутися до голови Харківської обласної військової адміністрації із пропозицією, щоб він звернувся до РНБО щодо націоналізації ТЕЦ-5.

Це стратегічно важливий об’єкт, який опинився у приватних руках. І ми всі стаємо заручниками. Я не хочу, щоби харків’яни були заручниками розбірок. Я не хочу, щоб ми залежали від якогось приватного підприємства. Нам проходити опалювальний сезон, і я не розумію, що ви витворите в черговий раз.

Тому я публічно звертаюся до голови військової адміністрації Олега Синегубова з вимогою та проханням про те, щоб ми склали відповідні листи на РНБО щодо націоналізації ТЕЦ-5, – сказав Терехов.

ТЕЦ-5 подає тепло та гарячу воду до будинків у Харківському районі області, а також у Шевченківському, Холодногірському та Новобаварському районах міста Харкова.

Підприємство ще з 2012 року належить компанії “Укрістгаз”, яку пов’язують із головою депутатської групи “Платформа за життя та мир” Юрієм Бойком. Цікаво, що за час війни теплоелектроцентраль декілька разів зупиняла роботу мотивуючи це підвищенням ціни на газ.

Очільник Харкова розповів про серйозні проблеми з наповненням бюджету: за перше півріччя місто недорахувалося близько 1 млрд 600 млн гривень.