11 громад Харківської області представили проєкти відновлення у галузях освіти, інфраструктури, промисловості, укриттів, медицини та реабілітації.

Про це журналісту Ґвара Медіа повідомила заступниця Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської обласної військової адміністрації Інеса Глущенко під час конференція з питань відновлення України у Римі.

За її словами, на конференції представлені проєкти як прифронтових, так і більш віддалених від зони бойових дій громад Харківської області.

«Проєкти дуже різні: від укриттів та відбудов шкіл до індустріальних парків», – розповіла представниця ХОВА.

Зокрема на заході презентували проєкти з відбудови та допомоги мешканцям прифронтового Куп’янську. Глущенко розповіла, що українська сторона вже провела попередні перемовини із британськими партнерами, які зацікавились проєктом у Куп’янській громаді.

«Проєкт Савинської громади дуже потужний у сфері екології. [наприклад] Дерев’яні підставки роблять діти в укриттях під час повітряної тривоги. Мед, який виробляють на обстрілюваних територіях або візитівки, які проростають [у землі]», – Глущенко про проєкти, які шукають фінансування.

Водночас міський голова міста Златопіль на Харківщині Микола Бакшеєв поділився, що їхня громада представила на конференції інноваційний парк, який базується на родовищі повареної солі у громаді. Раніше цей проєкт існував у вигляді хлоркаустичного виробництва, яке пропонують відновити із використанням сучасних технологій.

«Ми пропонуємо наш майданчик, який має статус “браунфілд” [колишня промислова ділянка, яка має інфраструктуру, але потребує реконструкції], площею 180 гектарів. Там можуть розташовуватись також виробництва ПВХ [полімер, який широко використовується у різних галузях] та дотичні», – пояснив мер.

Бакшеєв наголосив, що індустріальні парки мають вигоди для громади у вигляді податків, зайнятості населення та підсилення соціальних складових.

«Ми розуміємо, що знаходимося на сході країни, що пов’язано із певними безпековими викликами, але за умови їх врегулювання, проєкт може бути реалізовано і мати достатньо високу фінансову спроможність», – прокоментував він.

Крім того, представники Харківської області поділилися іншими проєктами з відбудови громад, а саме:

  • Демонтажні роботи школи у селі Вишнева Балаклійського району;
  • Створення виробництва паливних пелет та брикетів у Савинській громади;
  • Будівництво підземної лікарні та капремонт очисних споруд за технологією «Біоплато» у Близнюківській громаді;
  • Створення мобільного офісу Центру життєстійкості для мешканців віддалених населених пунктів Балаклійської громади;
  • Реконструкція мосту у Балаклії;
  • Створення індустріального парку та прилеглої інфраструктури у Валківській громаді;
  • Реконструкція очисних споруд і будівництво укриття для ліцею у селищі Буди;
  • Будівництво укриття у багатофункціональній нежитловій будівлі та капремонт ясла-садка у селищі Старий Салтів;
  • Будівництво укриття для ліцею у селі Козіївка Богодухівського району;
  • Капремонт реабілітаційного центру у місті Лозова;
  • Будівництво захисної споруди у селищі Рогань Харківського району;
  • Реконструкція ЦНАПу у селищі Докучаєвське Харківського району;
  • Реконструкція й облаштування укриття ясла-садка, а також реконструкція фізкультурно-оздоровчого центру у селищі Пісочин Харківського району;

Нагадаємо, уряд Швейцарії планує профінансувати виробництво вікон для пошкоджених будинків у Харкові. Вікна вироблятимуться на харківських підприємствах.

Читайте також