У Дергачах для дітей зіграв британський композитор Найджел Осборн – фото

Даша Лобанок - 05 Листопада 2023 | 15:23

У дитячому просторі в Дергачах 4 листопада зіграв британський композитор Найджел Осборн.

Він почав займатися музичною терапією для дітей понад 30 років тому, під час війни в Боснії і Герцеговині. У Сараєво він побачив, як музика впливає на дітей.

Британський композитор Найджел Осборн / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа

«Дітям потрібна підтримка. Через музику ми працюємо над творчістю, оптимізмом, уявою та самоповагою, — говорить Найджел Осборн. — Не можна робити музику без довіри, емпатії або спілкування, тому це має добрий ефект для дітей».

Під час музичного заняття дітлахи разом із британським композитором та волонтерами через музику досліджували різні країни, зокрема Шотландію, Індонезію, Уганду, Болгарію. Усі разом співали пісні, танцювали та спілкувалися між собою.

Керівник БФ RadiYou Микола Ткаченко розповів, що працюють із Найджелом Осборном близько року. Благодійний фонд робить разом заходи в Харківській області, зокрема в притулках ВПО, дитячих клубах та сховищах.

«Ми працюємо в команді студентів з університету мистецтв та педагогічного університету. Поєднуючи музику з програмою виховання. Ми багато зробили таких занять. Вони допомагають зняти стрес, який виникає внаслідок сирен, обстрілів тощо», — каже Микола.

Микола Ткаченко / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа

Він також додав, що такі музичні заняття позитивно впливають також на соціальні функції дитини. Зокрема, це допомагає включитися в процес навчання, взаємодіяти один з одним, поліпшує показники уваги та концентрації, розвиває навички роботи з ритмами, голосом і частково танцями.

«Вважаю, що це дуже важлива та перспективна ніша, оскільки від цього залежить наше майбутнє», — сказав Микола.

Дитячий простір створила команда БФ CodelT4Life у співпраці з відділом Управління освіти, культури, молоді та спорту Дергачівської міської ради. 

Олексій Холоденко, засновник та керівник благодійного фонду розповів, що створюють такі безпечні простори в громадах Харківської області, які були окуповані або сильно постраждали від агресії РФ.

Першу кімнату команда відкрила 7 лютого 2023 року. На сьогодні їх працює 4: у Дергачах, у смт. Савинці та селі Безруки. Також у найближчі два місяці планують відкрити п’ятий простір.

«Десь рік тому ми з командою сиділи й думали, які проєкти хочемо робити далі. Діти — це наше майбутнє, тому вирішили частину наших проєктів присвятити саме їм. За статистикою, у листопаді наші простори відвідали понад 5 800 дітей, що дуже важливо. Ми хочемо продовжувати цей проєкт і робити далі такі кімнати», — каже Олексій.

У Дергачах для дітей зіграв британський композитор Найджел Осборн / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа

Засновник БФ вважає, що простори є важливими, враховуючи, що навчання в регіоні відбувається онлайн. Дітям потрібно розвиватися та спілкуватися між собою.

«Тут діти можуть частково навчатися та розвиватися, а батьки можуть спокійно залишити їх у безпечному місці під наглядом фахівців, а самі піти працювати», — додав Олексій.

Він подякував команді БФ RadiYou за співпрацю та організацію цього заходу.

«Вони раніше вже проводили низку таких музикальних заходів, що дуже добре впливало на дітей. Сьогодні вони запросили сюди британського композитора. Я за цим спостерігав і це було дуже неймовірно і зворушливо», — поділився враженнями Холоденко.

Читайте також

  • Телеведучий Олександр Педан провів у Харкові «НеЛекції» з мінної безпеки, психічного і фізичного здоров’я – фото.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.