За останній рік зросла кількість людей, які вірять у наявність серйозних конфліктів між політичним та військовим керівництвом, свідчать результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Їхня частка збільшилася з 14% до 32%. Водночас понад половина опитаних дотримується думки, що політики та військові діють злагоджено як одна команда.

Пари тверджень щодо конфлікту між політичним та військовим керівництвом України / Графік: kiis.com.ua

У КМІС відзначили, що частка останніх зменшилася порівняно зі статистичними даними вересня минулого року. Тоді у злагодженість вірив 71% опитаних.

«Тенденція до зростання частки тих, хто вірить у серйозні конфлікти серед керівництва країни та у втому Заходу від України, безумовно є дуже тривожною. Не можна зводити пояснення цих тенденцій до лише однієї причини (тим більше до сумнозвісної «релігії» українців у всьому звинувачувати «корупцію»). Вочевидь, є різні фактори, які впливають на динаміку настроїв: наростання втоми серед населення, незалежні від України обставин (як-от об’єктивні особливості постачання зброї від Заходу), несправдження певних очікувань, продовження отруєння України російською пропагандою (яка продовжує «вигадувати» шляхи, щоб ефективно досягати українців), помилки, яких могла припуститися українська влада», — повідомив заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький.

Дослідження проходило 29 вересня − 9 жовтня 2023 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% − для показників, близьких до 10%, 1,5% − для показників, близьких до 5%.

Читайте також

Російські військові не можуть наблизитися до ЗСУ на Лимано-Куп’янському напрямку ближче ніж на 3 кілометри.