Днями ми публікували список можливостей для дослідників і представників творчих спеціальностей, які опинилися за кордоном. Тут можна прочитати, як продовжити навчання у європейському виші, якщо ти український студент, чи як знайти собі місце для досліджень і роботи.

Сьогодні розповідаємо про актуальні можливості для тих, хто з різних причин залишається під час війни в Україні.

Фінансова підтримка та розміщення

Jam Factory Art Center у Львові від початку повномасштабного вторгнення створив програму підтримки незалежної культурної та мистецької спільноти. В рамках Artists in War пропонують одноразову стипендію митцям з різних сфер (візуальне мистецтво, музика, кіно, театр тощо) в розмірі 20 000 грн. Апліканти мають в результаті створити мистецьку роботу на тему війни в Україні.

Ukrainian Artistic Task Force допомагають з пошуком можливостей і задовольняють нагальні потреби митців. Для цього необхідно заповнити анкету.

Kyiv Biennial запустили термінову ініціативу, основна задача якої — надати фінансову підтримку та забезпечити базові потреби тих, хто залишився в Україні. Допомагають як людям, які перебувають в окупації, так і тимчасово переміщеним до інших регіонів особам.

European Cultural Foundation надають гранти на широкий спектр проєктів — як індивідуальних, так і в рамках організацій. Насамперед підтримка розрахована на тих, хто залишився. Найменші індивідуальні гранти можуть сягати 5000 євро, гранти на масштабні проєкти — до 40 000 євро.

Docudays UA створили фонд підтримки українських кінематографістів, які прямо зараз документують події війни.

Український мистецький фонд екстреної допомоги, заснований кількома організаціями (ГО “Музей сучасного мистецтва”, “Заборона”, The Naked Room, Мистецький арсенал) пропонують як одноразову фінансову підтримку митцям, культурним дієвцям, так і кількамісячні стипендії.

Goethe-Institut спільно з всесвітньою організацією Artists As Risk вирішують нагальні проблеми художників, які протягом кількох останніх років працювали в Україні і зараз залишаються в її межах.

Музейний кризовий центр, створений на базі львівського музею “Територія Терору”, допомагає музейникам та командам музеїв. З питань безпеки імена людей і назви музеїв, яким допомогли, не розголошують, але є інфографіка від проєкту з видами і об’ємами підтримки.

Також в Івано-Франківську на базі простору “Асортиментна кімната” організували резиденцію для переміщених до інших регіонів митців — “Робоча кімната”. Резиденція надає простір для роботи за потреби, організатори можуть поселити митців у Хаті-Майстерні на Косівщині. Самі ж засновники проєктного простору активно допомагали з евакуацією мистецьких цінностей і готові допомагати надалі.

Якщо шукаєте роботу в Україні чи за кордоном — читайте наш матеріал про те, як різні сервіси допомагають українцям знайти роботу у складні часи. 

А ось тут ми розповідаємо, як вивозили та рятували унікальну колекцію Музею Харківської школи фотографії у Харкові. 

Тримаймося і тримаймо разом культурний та економічний фронт!

Теги:

#українське мистецтво #нова реальність - військова