Тим, хто залишився. Можливості для культурних дієвців в Україні

Олена Мигашко - 14 Квітня 2022 | 14:52

Telegram-bot "Perevirka" is against fake news

Ми вже публікували список можливостей для дослідників і представників творчих спеціальностей, які опинилися за кордоном. Сьогодні розповідаємо про актуальні стипендії, гранти, конкурси для тих, хто залишається під час війни в Україні.

Термінова фінансова підтримка та фінансування проєктів

Ukrainian Emergency Performing Arts Fundце персональна ініціатива команди Ruban Production ITP. За допомогою меценатів та закордонних партнерів, фонд видає одноразові стипендії у розмірі близько 8000 грн представникам незалежної сцени. Запит на підтримку можна залишити за посиланням.

Ukrainian Emegrency Art Fund допомагають незалежним митцям, кураторам та працівникам сфери культури — як грошима, так і послугами чи матеріалами. Залишити запит можна ось тут.

Institute for Human Sciences у Відні надають до 5000 євро на проєкти, пов’язані з документуванням війни в Україні. Дедлайну як такого немає — подаватися можуть медійники, журналісти, дослідники, митці.

Kyiv Biennial з початку вторгнення запустили термінову ініціативу, основна задача якої — надати фінансову підтримку та забезпечити базові потреби тих, хто залишається. Сьогодні команда продовжує допомагати митцям.

European Cultural Foundation надають гранти на широкий спектр проєктів — як індивідуальних, так і в рамках організацій. Насамперед підтримка розрахована на тих, хто залишився. Найменші індивідуальні гранти можуть сягати 5000 євро, гранти на масштабні проєкти — до 40 000 євро.

Docudays UA створили фонд підтримки українських кінематографістів, які прямо зараз документують події війни.

Goethe-Institut спільно з всесвітньою організацією Artists As Risk вирішують нагальні проблеми художників, які протягом кількох останніх років працювали в Україні і зараз залишаються в її межах.

Музейний кризовий центр, створений на базі львівського музею “Територія Терору”, допомагає музейникам та командам музеїв. 

Eastern Partnership Civil Society Facility надають гранти до 5000 євро для українських активістів. Проєкти, що підтримають, мають бути націлені на допомогу українським родинам, їхню евакуацію, адаптацію тощо. Податися можна за посиланням.

В рамках проєкту EU4Business надають до 4000 євро термінової підтримки малому бізнесу, який постраждав від війни. Ці гроші можуть піти на оренду, зарплати, матеріали, відновлення майна.

Фонд IZOLYATSIA надає субгранти у розмірі до 4000 євро на мистецькі проєкти. Подаватися можуть ГО, заклади культури, окремі митці та активісти.

Стипендії та навчання

Школа Green Forest відкрила стипендіальну програму для українських жінок і дарує до 100 стипендій на вивчення англійської мови.

Emeritus for Ukraine Scholarship Fund також пропонують до 100 стипендій українцям і доступи до програм, що навчатимуть найбільш затребуваним професійним навичкам сьогодні. Про доступ до курсів більше дізнавайтесь тут.

Genius відкрили всі свої курси для українців. Завдяки платформі у вас є можливість навчитися на маркетолога, SMM-спеціаліста, копірайтера чи SEO-спеціаліста з нуля і почати заробляти в обраній сфері.

Trinity College London надають гранти українським організаціям та командам професіоналів на вивчення англійської. Максимальна сума підтримки — 2240 євро на групу. Переваги надаватимуться тим командам та організаціям, які активно підтримують Україну під час війни. Більше деталей — у гайдлайні.

Якщо шукаєте роботу в Україні чи за кордоном — читайте наш матеріал про те, як різні сервіси допомагають українцям знайти роботу у складні часи. 

Цю історію опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.