Навчання, резиденції та робота для українців від провідних організацій та університетів світу

Олена Мигашко - 12 Квітня 2022 | 19:32

Telegram-bot "Perevirka" is against fake news

З початку війни багато університетів та організацій в ЄС, США, інших частинах світу виявили бажання допомогти Україні. Окремі інституції посунули дедлайни програм, аби українці змогли податися на стажування, роботу чи навчання, не дивлячись на війну. Ще деякі відкрили абсолютно нові програми для українців.

Мінкульт, House of Europe та ще низка проєктів регулярно публікують списки актуальних можливостей для митців, науковців, журналістів і представників креативного класу.

Ми доповнили їх тими, які не знайшли в переліку, і ділимось з вами.

Освіта

Відома у всьому світі програма Fullbright змінила дедлайн подання заявок для громадян України. Ті, хто хочуть навчатися на магістратурі в США, можуть подати заявку до 30 червня. Крім цього, Fullbright має програми для викладачів, кандидатів та докторів наук. Більше інформації на сторінці українською.

Harriman Institute, що спеціалізується на так званих East European Studies у Колумбійському університеті США, пропонує 12-місячні резиденції для українських журналістів, письменників та митців, що займаються візуальною культурою. Деталі дізнавайтесь на сайті інституту.

Організація GFPS пропонує українським студентам, які були змушені перервати навчання через війну і хочуть продовжити його в Німеччині, стипендію та допомогу у вступі. Докладно про програму та подачу можна прочитати в інформаційному листі українською.

Схожу допомогу надає Тартуський університет в Естонії та Тартуський мистецький коледж, який може прийняти студентів мистецьких спеціальностей.

Вільнюська академія мистецтв запрошує до себе як студентів українських мистецьких ВИШів, так і викладачів. Кажуть, що навчання для тих, хто шукає притулку в Литві, буде безкоштовним, а робота — добре оплачуваною.

Академія мистецтв у Словаччині підтримує студентів з України.

Академія мистецтв у Кракові запрошує як продовжити навчання, так і пройти індивідуальну мистецьку практику (стажування). Також заклад пропонує безкоштовні курси польської мови для аплікантів.

Організація RRM також пропонує освітні можливості для студентів і дослідників з науковим ступенем у Португалії.

В Університеті Сорбонна в Парижі пропонують резиденції для українських дослідників (але попереджають, щоб ці дослідники ні в якому разі не дискримінували росіян, які вже навчаються в університеті >_<).

Центр міської історії у Львові, що активно співпрацює із закордонними інститутами, пропонує цілу низку стипендій для науковців з України, які постраждали від війни. Серед них — стипендія на документування війни в Інституті наук про людину у Відні, партнерська стипендія з Фондом Кербера у Гамбурзі та інше.

Також нещодавно Україна за сприяття Посольва України в США та Посольства України у Британії запустила проєкт Ukrainian Global University, через який можна знайти програму навчання за кордоном.

Подорожі, конкурси та стажування

У Німеччині фінансують тимчасове проживання митців в країні. Для цього митця має прийняти на стажування, роботу тощо якась місцева культурна організація — музей, фестиваль, театр тощо. Дедлайн подачі — 20 квітня.

Ось тут можна почитати про підтримку у Німеччині кількома партнерськими організаціями танцівників, які були змушені покинути країну та не мають роботи.

У Мюнхені запрошують на спеціальну резиденцію для перформерів з України.

Театральний інститут ім. Збіґнєва Рашевського у Польщі запрошує на арт-резиденцію представників театральних професій з Білорусі та України. На сторінці інституту також є інформація українською мовою.

Borderland Foundation у Польщі підтримують та приймають перекладачів і письменників з України. Про деталі подачі можна прочитати українською. Дають робоче місце та стипендію на місяць.

The Green Room у Кельні, що працює як центр для танцівників, музикантів, акторів, готовий прихистити українців.

Невеликі швидкі гранти пропонує організаціям та їх представникам Visegrad Fund.

В Австрії на національному рівні також пропонують прихисток для українських митців.

Сподіваємось, підтримка іноземних партнерів та колег не лише допоможе нам вистояти, а й надасть майданчики для висловлювань про війну в Україні, що зараз вкрай важливо. 

Читайте також наш матеріал Війна триває, але маємо працювати. Як знайти роботу в Україні та за кордоном.

Цю історію опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.