Останні дні березня та початок квітня на Харківщині відзначилися рекордно високими температурами через субтропічне повітря з Північної Африки.
Як повідомив черговий синоптик Харківського гідрометцентру Ігоря Кібальчича у коментарі Ґвара Медіа, максимальні денні температури у Харкові та області сягали +24…+26°C, що значно перевищує кліматичну норму та більш характерні для початку літа.
Разом з надходженням африканського повітря в атмосфері накопичилася велика кількість дрібного пилу, піднятого вітрами на півночі Сахари. Однак він не несе загрози здоров’ю людей, оскільки зосереджений на висотах кількох кілометрів.
«Цей пил спостерігається на висотах кілька кілометрів від земної поверхні, а у приземному шарі горизонтальна видимість не погіршилася. Таке явище помутніння атмосфери внаслідок підвищеної концентрації пилу не є аномальним і майже кожен рік фіксується у кінці зими та на початку весни (зазвичай з лютого по квітень)», — сказав Кібальчич.
Синоптик зазначив, з 3 квітня очікується зміна синоптичної ситуації — з переважанням західних повітряних потоків. Температура знизиться на 6-9°C, а прозорість атмосфери покращиться після відходу африканської повітряної маси.
Як зазначили в Укргідрометцентрі, хвиля тепла із західного Середземномор’я, яка принесла до України високі температури повітря останніми днями, захопила ще пил із Сахари (це добре видно на супутниковому знімку з платформи EUMETSAT). Мешканці Заходу України могли спостерігати це ще вчора, а сьогодні він пошириться на більшість областей України. Небо буде тьмяним.
«Запиленість повітря пустельним пилом — це не пилова буря. Для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а тривати це має 3 години й більше. Синоптики Українського гідрометцентру не очікують посилення швидкості вітру, а отже і бурі цього разу не буде», — повідомили у центрі.
Читайте також
- У Харкові та області синоптики прогнозують температуру повітря до 14°, та погоду без опадів 1 квітня