Національний банк України попереджає про шахраїв, які нібито пропонують соціальну допомогу від імені НБУ.
Таку інформацію повідомляє пресслужба регулятора у своєму Telegram-каналі.
«У соцмережах з’являються повідомлення, в яких шахраї стверджують, що Національний банк України нібито проводить благодійну акцію разом із фондом «Твоя опора» — всім українцям виплачується «соціально-індивідуальна виплата.
Наголошуємо, що Національний банк не здійснює жодних соціальних виплат!», — зазначив Нацбанк.
Регулятор також додав, що зараз НБУ проводить благодійну акцію зі збору коштів для допомоги ЗСУ, проте вона не передбачає жодних виплат.
На шахрайських сайтах, чат-ботах зловмисники зазвичай просять надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж для оформлення допомоги, в результаті дані платіжної картки можуть бути скомпрометовані.
Також під приводом оформлення виплати шахраї можуть просити повідомити секретну інформацію:
- пін-код до картки;
- тризначний номер на звороті картки;
- термін дії картки тощо.
Gwara Media підготувала декілька кроків аби уникнути шахрайства:
- Користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел. Наприклад, усю офіційну інформацію НБУ публікує на своєму сайті: https://bank.gov.ua або у власних соцмережах. Здебільшого офіційні сайти містять домен .gov.ua;
- Не переходьте за неперевіреними посиланнями. Якщо у вас виникають сумніви, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс;
- Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів. Наприклад, замість оригінального сайту diia.gov.ua може бути diiagov.ua;
- Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно заблокуйте картку через інтернет-банкінг або зателефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки.
- Нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.
- Ви також можете перевірити чи дійсно надається та чи інша допомога від держави у нашому фактчек-боті «Перевірка». Бот доступний у Viber та Telegram.