Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка «Березіль» працює над створенням музичної вистави «Шевченко 2.0».

Про це розповіла команда творців на брифінгу 31 січня.

Працювати над проєктом розпочали ще у 2021 році, до 100-річчя театру «Березіль». «Тоді з’явилися перші «амажі» на вірші Тараса Шевченка. Чому він? Тому що Шевченко близька людина й далека одночасно. У наших уявленнях — це велика постать, — каже автор ідеї Борис Гриньов.

Текст до вистави написаний на основі щоденника Тараса Шевченка, про це розповів автор п’єси Дмитро Терновий:

«Мені здається, що я написав один із найкращих своїх текстів. Цьогоріч буде 2010 років із дня народження Шевченка, тому круто, аби вийшла вистава присвячена його життю». Мета п’єси показати реальну людину, а не бронзовий пам’ятник, який українці звикли бачити.

«Цікаво було шукати інформацію, я перечитав щоденник поета й мені треба було зі щоденника створити реальну живу людину. Спочатку це було важко, однак моя ідея почалася зі слова «Сон». І я почав помічати, що щоденник наполовину описує сни й тому в цій п’єсі час ніби зникає. Шевченко то там, то тут. Це дозволяє поета перенести в нашу реальність та спілкуватися з ним», — каже Дмитро.

Роль Тараса Григоровича Шевченка гратиме Ель Кравчук.

«Ми хочемо грати виставу на сцені Шевченка. Мріємо, щоб він почав працювати. Я думаю, що моє життя схоже на моє, а моє на його. Зараз такий час, що ми всі Тарас Шевченко. Ми хочемо показати, що він сучасний, модерний і актуальний сьогодні», — сказав митець та додав, що мріє зіграти цю роль на сцені театру Шевченка.

Однак, наразі є проблема з акторами і їх не вистачає, тому окрім трупи Харківського державного академічного українського драматичного театру ім. Шевченка шукатимуть ще акторів.

Наразі п’єса вже завершена, працюють над музикою. Серед музикантів Микита Богданов, який зараз у Берліні працює над музикою до вистави. Також над музичним супроводом працює Ілля Клімов.

Автори також зазначили, що всі пісні адаптовані на вірші Шевченка та одна авторська на вірші Бориса Гриньова.

Прем’єру планують організувати до кінця 2024 року.

31 січня на презентації проєкту були присутні автор ідеї Борис Гриньов, автор п’єси Дмитро Терновий, режисер вистави Олександр Ковшун, художник вистави Костянтин Пономарьов, вокаліст EL Кравчук, менеджерка проєкту Маргарита Корнющенко. Уся команда була у світшотах із логотипом проєкту «Шевченко 2.0». На них був зображений Тарас Шевченко з «посмішкою Джоконди», саме так назва її художник вистави Костянтин Пономарьов. Він зазначив, що хотів підкреслити світлий образ українського митця. Оскільки немає його портретів із посмішкою, вони зробили її в логотипі.

Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de

Читайте також

  •  У драматичному театрі Харкова залишилося 30% працівників через брак коштів.