У Харківському академічному драматичному театрі залишилося 30% працівників. Про це розповіла Ольга Турутя, режисерка театру, на пресконференції щодо виживання культурних інституцій під час війни.

«30 % залишилося від усіх: від монтувальників, акторів, костюмерів тощо. Навіть якщо ми вийдемо [на сцену — ред.], нас це не врятує. Ми не зможемо якісно працювати, тому що в нас недофінансування. Ми говоримо не тому, що ця проблема тільки зараз з’явилася, вона продовжується вже багато років», — відповідає Ольга на запитання, чи врятує театри ситуація, якщо ХОВА дозволить працювати у штатному режимі у своїх приміщеннях.

Зараз з такими проблемами стикаються театри в Харкові. Передумовою зустрічі представників культурних інституцій 28 грудня стала заява Олега Синєгубова про те, що у 2024 році зменшиться фінансова підтримка культурних закладів у Харкові на 50 % — до 50 млн грн.

Нагадаємо, що цьогоріч театрам заборонили робити вистави з кількістю в понад 50 глядачів, а потім ДСНС заборонила працювати в приміщеннях театрів, оскільки вони не мають укриттів. Через це митці втратили певну кількість аудиторії та довгий час шукали альтернативи, щоб заробляти гроші та показувати вистави. Згодом театрам запропонували робити вистави онлайн. Харківська облрада запропонувала театрам створити проєкт: колективи записуватимуть свої вистави на відео, їх публікуватимуть на єдиному сайті, і глядачі купуватимуть квитки, щоби подивитися записи. Давати вистави на власних сценах театрам Рада оборони заборонила ще у квітні.

Тому нині в театрах не вистачає працівників, молоді фахівці масово виїжджають за кордон або знаходять себе в інших професіях, оскільки не можуть реалізувати себе в Харкові як культурні діячі.

Журналісти Ґвара Медіа надіслали запит до Департаменту культури Харківської області.

Читайте також

  • Some people: про урбанкультуру, війну та відродження Харкова.