Українському письменнику, перекладачеві та музиканту Сергію Жадану присудили Премію миру німецьких книгарів 2022.

Зазвичай премію присуджують особистості, яка «своєю діяльністю у галузях літератури, науки і мистецтва зробила видатний внесок в утвердження ідеї миру», повідомляє Telegram-канал МКІП.

Премію присудили за видатну мистецьку творчість та за допомогу людям, які постраждали під час війни, з якою він, ризикуючи життям, повертається до людей на війні та допомагає їм.

«Неможливість вільно дихати і вільно говорити — фундаментальна відмінність війни від миру. Але ми мусимо говорити. Навіть у воєнний час. Особливо у воєнний час. Як говорити людині під час війни? Як впоратися з інтонаціями, у яких стільки відчаю, гніву і болю? Проблема не в наших формулюваннях, світові, який нас слухає, іноді важко нас зрозуміти. Ми говоримо емоційно, напружено, прямо. Українцям не треба виправдовуватися за свої емоції, але їх треба пояснити. Ми можемо пояснити, ми можемо описати, що з нами сталося і відбувається далі. Ми мусимо налаштуватися, що це не буде легка розмова. Але її треба сьогодні почати», — сказав під час вручення нагороди Сергій Жадан.

Премія миру німецької книготоргівлі — щорічна премія Німецької книготорговельної асоціації, яку присуджують з 1950 року. Призовий фонд премії складає 25 тисяч євро.

Раніше премію вже отримували Мартін Бубер, Герман Гессе, Карл Ясперс, Януш Корчак, Лешек Колаковскі, Астрід Ліндрен, Сюзан Зонтаг, Орхан Памук, Маргарет Етвуд.

Зазначимо, що минулого тижня Сергія Жадана нагородили польською нагородою імені Серхіо де Молла.