Служба безпеки України заочно повідомила про підозру військовому «ЛНР» за трьома статтями Кримінального кодексу України у порушенні законів та звичаїв війни під час окупації Харківської області.

Про це повідомив речник обласного управління Служби безпеки України Владислав Абдула.

За інформацією СБУ, 27-річний чоловік приєднався до терористичної організації «ЛНР» у 2021 році. Він брав участь в окупації Харківщини разом з російськими військами. Зокрема, підозрюваний керував відділенням в «4 батальйоні 202 стрілецького полку ЛНР», що було задіяне у воєнних діях проти України.

Підозрюваний / Фото: фейсбук-сторінка Владислава Абдули

«У травні минулого року під час окупації Куп’янського району зловмисник разом з іншими російськими військовими вдирався до маєтків місцевих мешканців. Будучи у військовій формі країни-агресора та зі стрілецькою зброєю він погрожував господарям стратою і грабував їх. Також, цей бойовик викрадав цивільних осіб, які не брали участі у бойових діях, вивозив їх до лісу, жорсткого бив палками та автоматом по голові», — зазначили в повідомленні.

Чоловіка також підозрюють у розграбуванні покинутих будівель мешканців Куп’янського району.

На основі зібраних доказів, СБУ висунула обвинувачення воєнному злочинцю за кількома статтями Кримінального кодексу України, включаючи порушення законів і звичаїв війни, участь у незаконному збройному формуванні та участь у терористичній організації.

Читайте також

  • Суд дав 11 років інформаторці, яка наводила російські ракети на житлові квартали Харкова. На основі зібраних доказів СБУ термін ув’язнення отримала інформаторка спецслужб РФ, яка коригувала повітряні атаки Росії на Харківщині.
  • Кіберфахівці СБУ викрили та локували функціонування міжрегіональної схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон.
  • На Харківщині засудили жінку, яка була бухгалтеркою при окупаційній владі. Чугуївський міський суд Харківської області засудив жінку, яка співпрацювала з окупантами, до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком на 10 років та з конфіскацією майна.