З початку російського повномасштабного вторгнення в Україну щонайменше 183 релігійні споруди у 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали пошкоджень.

Таку інформацію за результатами моніторингу  надає  Державна служба України з етнополітики та свободи совісті. Зокрема, зруйновано церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України. 

Зі 183 пошкоджених споруд – 5 мусульманські, 5 юдейські, решта 173 християнські. Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (45) та Луганській (40) областях. Після них ‒ Київська (34) та Харківська (25) області.

Повний перелік споруд релігійних спільнот України, що зазнали руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення росії можна переглянути тут. 

Нагадаємо, моніторинг релігійних споруд, що зазнали пошкоджень,   здійснює Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства (МАР). 

Інформацію та світлини ушкодження культових споруд та інші наслідки вторгнення рф до України для релігійних спільнот просимо надсилати на [email protected]. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Окрім того, зареєструвати свідчення воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії, можна тут.

Російська армія нищить не лише релігійні споруди, а й заклади освіти. Зокрема, у Харкові окупантами зруйновано вже понад 110 шкіл.