Армія РФ здійснила масовану атаку на енергетичні об’єкти, є пошкодження обладнання та поранені працівники. Після обстрілів збільшення обсягів обмежень електропостачання наразі не планується, повідомляють у Міненерго.
Ситуація в енергетиці залишається складною після восьми російських масованих атак на українську енергосистему.
«Через дефіцит генерації будуть діяти графіки погодинних відключень споживачів. Наразі у зв’язку з останніми обстрілами збільшення обсягів обмежень споживачів не планується. Графіки відключень будуть застосовуватися з 16:00 до 24:00. У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено», – йдеться в повідомленні.
У міністерстві додають, що сьогодні вночі Росія атакувала енергетичні об’єкти оператора системи передачі у південному та західному регіонах. На одному з об’єктів постраждали двоє енергетиків, їх доставлено до лікарні. Є пошкоджене обладнання. Загоряння ліквідовано силами рятувальників ДСНС. Наслідки уточнюються.
Також під час обстрілу відключалася повітряна лінія електропередачі у східному регіоні, що призвело до зниження навантаження на генеруючому об’єкті. На заході України під російським вогнем перебував об’єкт газової галузі.
На Донеччині внаслідок обстрілу споруд шахти сталося відключення електроенергії. У шахті перебували 7 працівників, яких вивели на поверхню. Постраждалих немає.
За даними Укренерго, внаслідок атаки обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень по всій Україні з 16:00 до 24:00. З 18:00 до 23:00 обсяг обмежень буде більшим. Причиною називають наслідки масованих ударів росіян по енергооб’єктах. Водночас енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежується.
На цю тему
Росія знищила всю генерацію Харкова — мер Терехов. Армія РФ знищила всю енергетичну генерацію міста Харкова, про це він повідомив під час Ukraine Recovery Conference в Берліні. За його словами, місто потребує допомоги від фінансових партнерів та міжнародних організацій, таких як ЄБРР та ЄІБ, і це життєво необхідно взимку, аби забезпечити тепло, електро- та водопостачання.
На Харківщині розгорнуть «міні-ТЕЦ» — Мінвідновлення. Проєкт енергетичної безпеки USAID в Україні у співпраці з Міненерго, Комітетом Верховної Ради з енергетики розгортає мережу малої та середньої когенерації в регіонах країни. Зокрема, теплопостачальні підприємства Харківської області отримали 6 когенераційних установок (КГУ) у березні 2024 року.