Колишню начальницю комунікаційного центру звільнили з посади 19 квітня. 

Новим речником Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня став капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук. Про це він повідомив в коментарі Укрінформу.

«Починаючи з сьогоднішнього дня приступаю до виконання обов’язків начальника Обʼєднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України», – сказав він.

До призначення Плетенчук був речником Військово-Морських сил України. Речник додав, що за ним зберігається і статус речника ВМС.

Скандал з Наталею Гуменюк

До нього цю посаду з весни 2022 року обіймала Наталя Гуменюк. 16 квітня 2024 року низка медійників підписала заяву до військового керівництва щодо усунення Наталії Гуменюк з посади начальниці Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня через заборону висвітлювати воєнні злочини РФ на деокупованій Херсонщині.

У заяві вони вимагали замінити Наталю Гуменюк «на іншу компетентнішу особу», а також забезпечити доступ журналістів до деокупованих районів Херсонщини. Заяву підписали об’єднання українських медіа «Медіарух», а також понад 160 представників українських та іноземних медіа.

17 квітня голова Об’єднаного координаційного центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявила, що факти в заяві медійників про її усунення від керівництва зазначено без жодного  доказу.

19 квітня 2024 року Наталю Гуменюк звільнили з посади начальниці Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня.

Читайте також:

Ілля Євлаш призначений новим речником Повітряних Сил ЗСУ. Раніше речника Повітряних Сил Збройних Сил України Юрія Ігната звільнено з посади й переведено на іншу роботу.

Зеленський звільнив Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони. На його місце призначили голову Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка.