На сесії 27 липня депутати будуть голосувати за присвоєння звання «Почесних громадян Харківської області» сімом кандидатам. Серед них — колишній міністр часів Кучми та Медведчука. Про це свідчить рішення Харківської ОВА.

Серед кандидатів:

  • Архієпископ Харківський і Слобожанський, військовий капелан та доктор філософських наук Архієпископ Митрофан — Володимир Бутинський;
  • Директор ТОВ «Агрофірма імені Гагаріна» Анатолій  Гацько;
  • Заступник командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Олександр Нестеренко;
  • Голова правління БФ «Правопорядок», генерал-полковник Юрій Смирнов;
  • Колишній командир 92-ї бригади, Герой України Павло Федосенко;
  • Голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко;
  • Начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (м. Харків) полковник медичної служби ЗСУ, Герой України Едуард Хорошу.

Проте питання у громадськості спричинило імʼя Юрія Смирнова у цьому списку. Були навіть деякі сумніви щодо правдоподібності цього рішення, проте, на запит голови Харківської обласної ради, клуб «Генерал» підтвердив таку можливість.

В обʼєднані обгрунтували ініціативу тим, що Смирнов присвятив роботі у міліції багато часу. Він пройшов шлях від слідчого до міністра, а також є головою благодійного фонду, пов’язаного із діючими та колишніми співробітниками МВС – «Правопорядок». За загальнодоступною інформацією, цей фонд допоміг військовим на фронті на загальну суму 8 мільйонів гривень та придбав 12 безпілотників, а також міношукачі та медикаменти.

На думку Харківського клубу «Генерал», це ніби вказує на його «вагомі досягнення у професійній діяльності».

Чому це важливо?

Юрій Смирнов понад 20 років працював на різних міліцейських посадах, згодом пішов на підвищення – став начальником управління міліції на Луганщині. Із 1997 року почалася його кар’єра у Києві. Смирнов спочатку став заступником міністра внутрішніх справ, а згодом очолив Головне управління МВС у Києві. Далі працював заступником у Міністерстві, яким тоді керував Юрій Кравченко – його генерал Пукач назвав одним із замовників вбивства засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе разом з Леонідом Кучмом, Володимиром Литвином та Миколою Джигою. Хоч ця інформація не є досі підтвердженою, проте саме генерал Смирнов оголосив, що вбивство Гонгадзе не має політичних мотивів і здійснене “з хуліганських міркувань” двома злочинцями, що загинули у грудні 2000 року.

Смирнов після цих заяв отримав орден від Кучми, проте був звільнений за п`ять місяців. Також він працював у Раді нацбезпеки, в Адміністрації президента Віктора Медведчука (російського президента на той час — ред.) та у ПриватБанку.

Далі ,за інформацією “Дзеркала тижня”, понад 50 ветеранів МВС отримали фейкові статуси учасників бойових дій у Косовому, що надавало їм право додаткових пільг. Зокрема, серед цих здобувачів статусу був і Юрій Смирнов.

Рішення ОДА щодо цього питання повідомлять завтра під час голосування на засіданні.

Читайте також

Зеленський нагородив японського волонтера з Харкова. Японець отримав державну відзнаку «Національна легенда України».