Депутати харківської обласної ради розглядатимуть вдруге питання щодо позбавлення Георгія Суркіса звання «Почесний громадянин Харківської області». Почесне звання нардепу присвоїли 8 травня 2008 року.

Відповідний проєкт рішення є в Базі даних нормативних документів Харківської обласної ради.

У пояснювальній записці до проєкту рішення вказано, що 8 червня 2023 до Харківської облради звернулася громадська організація «Хартія» з клопотанням щодо повторного розгляду питання про позбавлення народного депутата України Григорія Суркіса звання «Почесний громадянин Харківської області».

Експертна рада з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Харківської області» повідомила Харківській облраді, що члени ради одноголосно рекомендували винести це питання на розгляд Харківської обласної ради.

Проєкт рішення про позбавлення Суркіса почесного звання базується на підставі звернення ГО «Хартія». Враховуючи лист Експертної ради, висновки та рекомендації постійної комісії з питань антикорупційної та регуляторної політики, законності, боротьби зі злочинністю, регламенту та місцевого самоврядування.

Наступна сесія відбудеться 21 грудня.

1 червня 2023 року Харківська обласна рада провалила голосування за позбавлення звання «Почесний громадянин Харківської області» Григорія Суркіса.

Керівник підрозділу «Хартія» та бізнесмен Всеволод Кожемяко звернувся вдруге з пропозицією позбавити Суркіса звання.

28 червня 2023 року облрада не винесла на розгляд сесії, що проходила в той день, повторну пропозицію «Хартії» про позбавлення Суркіса почесного звання.

У «Хартії» наводять такі факти, які варто враховувати при розгляді петиції:

  • Григорій Суркіс співпрацював з російською провладною партією «Единая Россия» і не засуджував зустрічі з представниками РФ.
  • Суркіс прибрав патріотичне гасло «Героям Слава» з форми української футбольної збірної.
  • Він не засудив збройну агресію Росії проти України, виїхав за кордон з готівкою і військовозобов’язаними родичами, не задекларувавши гроші на кордоні в Україні, що є порушенням законодавства.
  • У ЗМІ з’явилась інформація про бажання Суркіса привласнити спадщину Віктора Медведчука, але він не спростував цю інформацію.

Григорій Суркіс

  • Український футбольний функціонер, підприємиць і проросійський політик.
  • Був віцепрезидентом УЄФА з 2013 по 2019 рік, президентом Федерації футболу України з 2000 по 2012 рік.
  • У березні 2019 року проти Суркіса було відкрите кримінальне провадження, яке стосується можливого привласнення та розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою осіб.
  • Провадження пов’язане з будівництвом навчально-тренувальної бази для національних збірних команд під Києвом. Суркіс разом з іншими особами заявляв про будівництво спортивної бази у 2003 році, проте після збору коштів з українських клубів із сприянням УЄФА, базу так і не збудували. Аудит компанії KPMG виявив збитки, спричинені Українській асоціації футболу через розтрату коштів УЄФА на неіснуюче будівництво спортбази.
  • У 2021 році Нацполіція розпочала активне розслідування цього випадку, а суд продовжив строки досудового розслідування до лютого 2022 року.

Читайте також

  • Військові, які захищали Харків, стали почесними громадянами міста.