Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника відділу культури і туризму Вовчанської міської ради за фактами державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану, та колабораціонізму.

За даними слідства, посадовець органу місцевого самоврядування під час окупації збройними силами РФ Вовчанської міської об’єднаної територіальної громади Чугуївського району добровільно перейшов на бік ворога. На початку червня 2022 року обвинувачений обійняв посаду «и. о. главы военно-гражданской администрации Волчанского района по вопросам социальной политики».

Чоловік займався розв’язанням питань соцзахисту населення, зокрема трудових відносин, працевлаштування тощо, організовував роботу «системи охорони здоров’я та освіти, культури, молоді та спорту», контролював роботу відповідних відділів та управлінь.

З метою формування прихильності до окупантів у населення обвинувачений організовував виплату пенсій, заробітної плати й матеріальної допомоги в російських рублях, займався питанням надання палива для різного роду перевезень, видачі ліків та медичного обслуговування. Крім того, чоловік організував проведення свята, присвяченого «дню державного прапора РФ», також організовував інші культурно-масові та спортивні заходи на території Вовчанська.

Після деокупації обвинувачений утік й наразі переховується від слідства, його оголошено у розшук.

Чоловіка судитимуть заочно в Чугуївському міському суді Харківської області. Обвинуваченому загрожує довічне позбавлення волі.

Колабораціонізм у Харківській області

Усього на Харківщині повідомили про підозру вже понад 1000 особам у рамках проваджень за фактами державної зради, колабораційної діяльності, поширення інформації про переміщення ЗСУ.

Прокуратура оголосила 182 підозри за фактами державної зради, 738 через колабораційну діяльність, 61 підозра оголошена особам, які співпрацювали з Російською Федерацією. Також 39 підозр оголошено за поширення інформації про переміщення підрозділів Збройних Сил України.

Усього, за інформацією Фільчакова, уже направлено обвинувальні акти стосовно 717 осіб. Наразі судом розглянуто та призначено покарання 382 особам, з них засуджено 338 колаборантів, 16 зрадників та 17 коригувальників вогню.

Читайте також

  • З вікна зруйнованої квартири висловлювалася на підтримку РФ: харків’янка стала фігуранткою справи.
  • У Балаклії двох жінок підозрюють у колабораційній діяльності