Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки й оборони щодо незадовільних результатів перевірки укриттів по країні.

Відповідний указ опублікували на сайті Офісу президента від 26 червня.

У рішенні РНБО визнали незадовільною роботу із забезпечення готовності укриттів до використання за призначенням у Запорізькій, Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області, Конотопському районі Сумської області, у Києві, Запоріжжі, Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі, Білій Церкві.

Це означає, що керівники працівників та інших посадовців, які відповідають за утримання та експлуатацію укриттів там, де ситуація визнана незадовільною, мають бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Також 31 липня Уряд має внести до Верховної Ради пропозиції щодо змін до Кримінального кодексу — до частини, яка стосується посилення відповідальності посадовців за неналежне утримання і експлуатацію сховищ, а також за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу людей до таких обʼєктів.

Обласні адміністрації та місцева влада мають вжити заходи для збільшення кількості укриттів, щоб доступ до них був у 100 % населення. Зокрема, йдеться про будівництва нових захисних споруд, спорудження укриттів модульного типу, а також обстеження та пристосування споруд підземного простору для використання їх як укриттів.

Нагадаємо, у Києві, 1 червня, внаслідок ракетного удару у Деснянському районі загинули дев’ятирічна дівчинка, її 34-річна матір та ще одна 33-річна жінка. У коментарях для медіа чоловік однієї з загиблих та жителі району заявили, що найближче укриття, в якому хотіли сховатися загиблі, на момент обстрілу було зачинене. 

Згодом президент Володимир Зеленський доручив міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Кимишіну провести повну ревізію захисних споруд у Києві, а міністру внутрішніх справ Ігорю Клименку – по всій державі. У Харкові поліція разом із рятувальниками та комунальниками вже обстежили 3706 укриттів, з них до 203 відсутній вільний доступ, а 274 не відповідають умовам для належного використання.

Читайте також

  • На ремонт сховищ міська рада виділила додаткові 47 мільйонів гривень.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!