На Харківщині суд визнав винним у колабораційній діяльності 31-річного чоловіка, який працював в окупаційній поліції Ізюма. Йому призначили покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

Про це повідомив речник СБУ Харківщини Владислав Абдула.

«Завдяки доказовій базі Служби безпеки 13 років позбавлення волі отримав ще один колаборант, який співпрацював з агресором у період окупації Харківщини. Встановлено, що під час окупації м. Ізюм він добровільно вступив до окупаційного «відділу поліції», який діяв на території тимчасово захопленої громади», — написав речник.

У прокуратурі зазначили, що на початку червня 2022 року під час захоплення міста Ізюм місцевий мешканець звернувся до «заступника мера» з проханням посприяти у влаштуванні на роботу до «міліції».

«Після цього відбулась зустріч колаборанта з «начальником» так званого «Изюмского отделения милиции Управления внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области», а потім — співбесіда зі співробітником фсб рф із позивним «Беркут»», — йдеться в повідомленні.

Відтак чоловік отримав службове посвідчення та розпочав виконувати обов’язки як «оперуповноважений карного розшуку» в псевдоправоохоронному органі.

На вказаній посаді чоловік здійснював оперативно-розшукові заходи, затримував людей із застосуванням фізичної сили, вилучав майно в місцевих мешканців, додав Абдула.

Наприкінці вересня 2022 року правоохоронці затримали чоловіка за підозрою в колабораційній діяльності. До винесення вироку він перебував під вартою.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 7 ст. 111–1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та призначив йому покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 15 років та конфіскацією всього належного йому майна.

Станом на 23 лютого 2024 року слідчі проводять досудове розслідування в 483 кримінальних провадженнях про зникнення безвісти за особливих обставин 566 цивільних осіб, з яких 343 чоловіки, 135 жінок, 88 дітей.

За цей час поліція розпочала 16855 кримінальних проваджень щодо злочинів, пов’язаних із війною, серед них:

  • 16614 — за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України;
  • 213 — за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • 23 — за ст. 260 (створення незаконних воєнізованих або збройних формувань).

Також за два роки слідчі відкрили 1532 кримінальні провадження щодо злочинів, пов’язаних із колабораціонізмом, з яких:

  • 1230 — за ст. 111–1 (колабораційна діяльність);
  • 188 — за ст. 436–2 (виправдування збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників);
  • 56 — за ст. 111–2 (пособництво державі-агресору);
  • 21 — за ст. 111 (державна зрада).

Крім того, за даними поліції, 639 осіб на Харківщині отримали підозру в колабораціонізмі та державній зраді. До суду з обвинувальними актами направлені 387 кримінальних проваджень.З 7 вересня 2022 року на деокупованих територіях слідчі розпочали 8931 кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із вторгненням РФ. За фактами колабораційної діяльності відкриті 905 кримінальних проваджень.

Читайте також

  • Судитимуть експоліціянта, який став головою окупованого села на Харківщині.