Державна екологічна інспекція у Харківській області відібрала проби води з річок та ґрунтів, які наразі ще продовжують досліджуватись, повідомляє Ґвара Медіа.
У відповіді на запит в інспекції повідомляють, що за період з 2018 року по 2024 рік суб’єкт господарювання за адресою вул. Єнакіївська, 3 не перевірявся.
Станом на 14.02.2024, попередньо, в пробах встановлено перевищення вмісту: нафтопродуктів (у порівнянні з нормативами для водойм господарсько-побутового призначення) у р. Уди (с. Хорошеве) у 6,0 разів (1,8 мг/дм³ при нормі 0,3 мг/дм³), р. Уди (с. Темнівка) – у 7,0 разів (2,1 мг/дм³ при нормі 0,3 мг/дм³), р. Уди (с. Заудьє) – у 3,2 раза (0,95 мг/дм³ при нормі 0,3 мг/дм³), р. Немишля (м. Харків, вул. Немишлянська, 239) – у 95 разів (28,5 мг/дм³ при нормі 0,3 мг/дм³).
«Проте станом на 19.02.2024 повідомити суму збитків не можливо, оскільки вона розраховується відповідно до затверджених методик, за відповідними формулами. До цих формул входять показники, які наразі Інспекцією встановлюються та досліджуються», – додають у Держекоінспекції.
Частково показники для розрахунків вже наявні, деякі ще в процесі дослідження, для отримання деяких направлені відповідні запити. Матеріали результатів супутникового моніторингу забрудненої території за результатами обробки дистанційного зондування Землі.
Після проведення всіх лабораторних та камеральних робіт, про суму нарахованих збитків нанесених державі за забруднення природних ресурсів, громадськість буде проінформовано на офіційному вебсайті www.khark.dei.gov.ua та на офіційній сторінці Facebook.
За інформацією міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, внаслідок ударів російськими «шахедами» по нафтобазі витекло близько 3 000 тонн нафти. За його даними, цією екологічною катастрофою завдано збитків на 30 млн грн, але міністр додає, що для остаточного підрахунку треба ще зробити певні аналізи та додаткові проби.
Атака дронів на Харків 9 лютого 2024 року
У ніч з 9 на 10 лютого з 22:44 до 22:49 у Немишлянському районі Харкова пролунала серія вибухів. Тоді російські дрони «Шахед» влучили у базу нафтопродуктів. Пальне, що розливалося по вулицях, змішалося зі снігом і поширилося течією вниз до житлових будинків.
У приватній садибі по вулиці Котельній під час пожежі загинула родина Путятіних з п’яти осіб: чоловік із дружиною та троє їхніх дітей (старшому сину Олексію було 7 років, середньому Михайлу – 4 роки, найменшому – Павлу – 10 місяців). Старший та молодший хлопчики знаходилися біля мами. Вона з двома синами намагалася врятуватися у ванній, обіймаючи дітей. За декілька будинків по цій же вулиці загинуло подружжя Манойло (65 та 66 років). Чоловік був паралізованим, а його дружина, хоча й мала інвалідність, але могла ходити.
Усіх сімох обгорілих тіл знайшли на місці пожежі протягом наступного дня, а для встановлення остаточних висновків знадобилася ДНК-експертиза.
Більше на цю тему
У Харкові усувають наслідки нічного обстрілу безпілотниками — фото. Близько 15 житлових приватних будинків вщент згоріли. 7 людей загинуло на місці, з опіками до лікарні доставили 45-річний чоловік та 61-річна жінка, яка надихалася чадним газом.