На Харківщині з територій, де наразі ведуться активні бойові, евакуювали понад 7500 мешканці області.

Про це повідомила пресслужба ДСНС України.

Евакуація з прикордонних населених пунктів триває. Поліція та рятувальники продовжують вивозити людей.

За словами Синєгубова, 70% евакуйованих уже визначились, де житимуть. Ще 30% — потребують місця тимчасового проживання. Тому розгорнуто ще 830 місць для розміщення евакуйованих осіб.

«За потреби ми цю цифру зможемо збільшити. У нас досягнуті домовленості з «Укрзалізницею», якщо буде масова евакуація за межі території Харківської області, ми можемо використовувати, подавати окремі потяги по окремих напрямках. Так само в нас приміські потяги наразі курсують», — сказав начальник ХОВА.

Евакуаційні заходи продовжуються. Синєгубов подякував правоохоронцям та волонтерам, які займаються вивезенням людей. За його підрахунками, близько 10 волонтерських організацій допомагає та ще 40 автомобілів задіяно.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

Читайте також

  • У поліції розповіли про розстріли цивільних на Харківщині військовими РФ