Супутникові знімки свідчать про значні ураження будинків міста. Орієнтовно від 50 до 80 відсотків знищено і не підлягає відновленню, зазначили аналітики Deepstatemap.

«Є ще цілі будинки в південній частині міста, але і їм ще не довго стояти при такій інтенсивності. Міські бої у Вовчанську тривають, хоч їх динаміка поступово почала спадати», – додають у Deepstatemap.

Аналітики порівнюють наслідки війни та обстрілів у Вовчанська та в Донецьку, відзначаючи, що центр Донецької області «практично не змінився за останні 10 років, за винятком зруйнованого аеропорту та прилеглих будинків, решта міста навіть у 2022 році відчувала лише вильоти».

Супутникові знімки Вовчанська та Донецька в порівнянні / Фото DeepState

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив Президент України Володимир Зеленський.

За даними Інституту вивчення війни (ISW), росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися в глиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

За словами аналітиків, даних про те, що росіяни переправилися на південний берег річки Вовча, що протікає через Вовчанськ, як у місті, так і в його околицях, немає. Також вони повідомляють, що 13 травня росіяни почали завдавати ударів по мостах через річку та логістичних лініях у самому Вовчанську й залишили лише два цілі мости  через річку Вовча у місті.

На цю тему

Фортифікаційні споруди навколо Вовчанська будували, однак зводити їх було не просто — начальник МВА.

У Харківській області триває евакуація з громад, де точаться активні бої. Наразі з Липецького, Вовчанського та Куп’янського напрямку вивезли майже 12 тисяч осіб.

Для евакуації мешканців найбільш небезпечних громад області залучені представники Національної поліції, волонтери, а також військові, які вивозять людей з тих місць, де безпосередньо ведуться бойові дії.