Усього на Харківщині було подано 25 заяв від охочих за принципом «рівний з рівним» працювати з ветеранами.
Перші вісім громад Харківської області долучилися до проєкту «Помічник ветерана», який має на меті забезпечити індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей під час переходу з військової служби до цивільного життя. Про це повідомили у Харківській обласні військовій адміністрації.
«Цього тижня на базі Центру ветеранського розвитку розпочалося навчання перших 9 кандидатів на помічників ветерана. Загалом фахівці займатимуться координаційною підтримкою та допомогою в отриманні необхідних довідок, шукатимуть програми підвищення кваліфікації та зайнятості, а також надаватимуть різні інші послуги, аби задовольнити потреби ветеранів», – зазначив Олег Синєгубов.
Так, навчання вже проходять представники Богодухівської, Валківської, Балаклійської, Красноградської, Лозівської, Чугуївської та Пісочинської територіальних громад.
Також у ХОВА нагадали, що помічниками ветеранів можуть стати самі ветерани, члени їхніх родин або рідні загиблих Захисників і Захисниць. Згодом їх планують працевлаштувати у громадах до установ, на які покладені функції сервісних офісів у справах ветеранів.
Що таке «Помічник ветерана»?
Цей проєкт реалізується на рівні громад та його основною метою є впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя. Він передбачає створення у громадах Сервісних офісів у справах ветеранів.
В рамках проєкту буде здійснюватися індивідуальний супровід ветерана за принципом «рівний-рівному». Тобто, помічниками будуть насамперед власне ветерани, члени їхніх родин чи родин загиблих воїнів. До кінця року планують залучити 550 помічників, які зможуть допомагати 55 тисячам ветеранів (із розрахунку 1 помічник на 100 ветеранів).
1 липня проєкт впроваджено у Вінницькій, Львівській, Миколаївській та Дніпропетровській областях України. У жовтні Інститут помічника ветерана розширили на Закарпатську, Полтавську, Сумську, Харківську, Київську область та на місто Київ.
«Для участі в пілотному проєкті на Харківщині обрано 8 громад: Богодухівська, Валківська, Балаклійська, Красноградська, Лозівська, Харківська, Чугуївська та Пісочинська», — каже Пуль.
Експериментальний проєкт діятиме до кінця поточного року, а у 2024-му його реалізацію планують масштабувати на територію всієї України.
Детальніше читайте тут.
Читайте також
- Психологічна реабілітація: куди звертатися ветеранам. З метою забезпечення такої допомоги визначено три рівні психологічної підтримки відповідно до законодавства.