У Харкові погодили кандидатуру Лілії Гриневич на посаду проректорки Харківського національного університету імені В. Каразіна.

Про це повідомили у виданні «Думка» з посиланням на учасників засідання Вченої ради ХНУ імені Каразіна.

За словами співрозмовника «Думки», 21 червня Вчена рада університету погодила кандидатуру Лілії Гриневич на посаду проректорки ХНУ імені В. Н. Каразіна з науково-педагогічної роботи.

Гриневич у Каразінському університеті опікуватиметься питаннями досліджень в галузі освіти, підготовкою фахівців-учителів, міжнародними дослідженнями освіти в закладах освіти України.

На зараз кандидатура Гриневич погоджена Студентською радою університету і Вченою радою ХНУ імені В. Каразіна. Незабаром з’явиться наказ ректорки ХНУ імені Каразіна Тетяни Кагановської про призначення Гриневич на посаду.

Нагадаємо, три харківські університети потрапили до міжнародного рейтингу QS World University Rankings: Sustainability 2024, у якому представлені понад 1 400 вишів з усього світу. Найвищу позицію займає Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. 

Довідка

Лілія Гриневич (народилася 13 травня 1965 у Львові) — українська освітня, державна і політична діячка, народна депутатка України 7-го і 8-го скликань (2012–2016), з 14 квітня 2016 року до 29 серпня 2019 року — міністерка освіти і науки України в уряді Володимира Гройсмана. Перша міністр-жінка освіти і науки за часів незалежної України. Колишня членкиня політичної партії «Народний фронт». Кандидатка педагогічних наук.

Кавалер ордена княгині Ольги III ступеня (2015 рік), а також нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2005 рік), медаллю Григорія Ващенка (2008 рік) та нагрудним знаком «Відмінник столичної освіти» (2009 рік). Почесна сенаторка Українського католицького університету.

Читайте також

Три університети Харкова приєдналися до програми подвійних дипломів з Великою Британією. Ініціативу українсько-британську подвійних дипломів запустили у 2023 році. До неї одразу ж приєдналися шість українських закладів вищої освіти. Цьогоріч за результатами конкурсу на отримання гранту до програми долучилися ще чотири заклади вищої освіти, серед них Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Український державний університет залізничного транспорту та Харківський національний університет радіоелектроніки.

Збитки системі освіти України через війну становлять майже $14 млрд — МОН. У період з лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року близько 13% освітньої інфраструктури було пошкоджено або зруйновано внаслідок війни, що за оцінками становить $5,6 млрд.