До кінця 2024 року в кожній громаді Харківської області планують облаштувати нові автоматизовані системи централізованого оповіщення населення.
Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час апаратної наради.
За його словами, чинну систему оповіщення запровадили в минулому столітті, тож вона не адаптована до сучасних умов. Нові системи будуть енергоавтономними, не залежатимуть від перебоїв із мобільним зв’язком, матимуть ширше покриття території та сучасне зрозуміле управління. У перспективі їх можна зробити диференційованими.
«Нова система не залежатиме від перебоїв із мобільним зв‘язком, буде енергоавтономною, дозволить покрити більше території шляхом новітніх рішень, а також матиме сучасне й зрозуміле управління. А в перспективі систему можна зробити диференційованою», — йдеться у повідомленні.
Як зазначив Синєгубов, втілення проєкту з облаштування нових систем оповіщення є завданням громад.
Згідно з даними ХОВА, за час війни система сповіщення почала працювати у 36 разів швидше. Наразі в Харкові задіяно 254 сирени та 185 в області. Час сповіщення мешканців від отримання сигналу про небезпеку складає близько 5 секунд. Основною проблемою, розповідає заступник начальника ХОВА Євген Іванов, є стан системи оповіщення, яка була збудована ще у 60-х роках минулого століття.
Завдяки міжнародним партнерам до області було поставлено 90 електросирен з блоками управління. Також більшість систем в області перевели з кабельних каналів зв’язку на мобільний стільниковий зв’язок. Це дало можливість оголошувати тривогу швидше.
У перші дні, розповідають у ХОВА, було прийняте рішення розміщати пункти управління, які стежили за переміщенням пускових установок та передавали інформацію до відповідних служб, і лише після цього вмикалася тривога. Зараз же від виявлення небезпеки до оповіщення населення проходять лічені секунди.
Нагадаємо, 26 січня, під час позачергової сесії Харківської міської ради було ухвалене рішення про створення диференційованої системи оповіщення про повітряну тривогу в місті.