Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь за 10 днів отримав рекордну кількість скарг, з них 79% про порушення мовного закону в інтернеті.
59% звернень стосуються інтернет-представництва суб’єктів, що обслуговують споживачів (частина шоста статті 27, стаття 30); 20% – інтернет-представництва суб’єктів, що не обслуговують споживачів (частина шоста статті 27); 9% – безпосереднє обслуговування споживачів (стаття 30); 7% – діяльність посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування (статті 9, 12) ; 5% – інше. Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь у Facebook.
Очікувано, що переважна більшість цих повідомлень, а саме 79%, стосуються порушень частини шостої статті 27 Закону, яка набрала чинності 16 липня 2022 року, і яка регламентує застосування державної мови інтернет-представництвами.
Нагадаємо, з 16 липня 2022 року всі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються в якості інтернет-представництв суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати версію українською мовою. Ця версія не може мати менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.
Ви можете повідомити про порушення Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” можна на електронну скриньку: [email protected], більше інформації тут.