Перша леді України підписала з Представництвом Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні Меморандум для посилення роботи у сфері навчання дітей під час війни.

Меморандум про взаєморозуміння має на меті сфокусувати увагу на тому, щоб діти та молодь менше відчували на собі вплив війни. 

Згідно з документом, основні зусилля співпраці підуть на:

  • поліпшення доступу та якості навчання у школах та дитсадках;
  • впровадження Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки;
  • створення безбар’єрного середовища для дітей і розбудова соціальної інклюзії.

«Одним із важливих напрямків нашої роботи буде інформаційний – маємо постійно розповідати світові, як війна забирає дитинство в наших дітей», – зазначила Олена Зеленська.

Також в рамках Меморандуму, ЮНІСЕФ разом з Міністерством освіти і науки за підтримки першої леді запускає кампанію «Спільно до навчання». Мета – повернути українським дітям доступ до освіти й поліпшити їхнє фізичне здоров’я, харчування та соціально-емоційний розвиток.

В межах цієї ініціативи будуть підійматись питання безпеки в освітніх закладах, активність в укриттях, інструкції для вчителів, навчання з мінної безпеки, психологічна підтримка та розвиток молоді.

Це не перша співпраця ЮНІСЕФ з Оленою Зеленською. Раніше ЮНІСЕФ брав участь у впровадженні реформи шкільного харчування, яку ініціювала дружина Президента.

Раніше перша леді України розпочала благодійний збір на автомобілі швидкої медичної допомоги через платформу UNITED24. До проєкту також долучились учасники гурту Imagine Dragons.