Російська пропаганда з усіх сил намагається показати українську армію як небоєздатну. Цього разу в новинах російських пабліків з’явилося оголошення нібито з метро Нью-Йорка. Згідно з ним, до лав Інтернаціонального легіону, що боронить Україну, записують не тільки людей без бойового та військового досвіду, а й тих, хто «втомився жити на соціальні виплати» та, судячи зі світлини, безхатченків.

Що не так з цим оголошенням — читайте у нашому розборі.

Що сталося?

Мережею шириться новина, нібито в американському метро бездомних людей заохочують вступати в Інтернаціональний легіон для захисту України.

Більшість новин з таким оголошенням посилаються на твіт користувача @Spritter9980.


До фото користувач долучив наступний коментар:

«Бездомних американців заманюють в Україну обіцянками щомісячної зарплати та медичної страховки».

Аналіз

Звертаємо увагу: сам @Spritter9980 не каже, що фото зроблено в американському метро. Ми знайшли іншого користувача, який також поширив це оголошення на велику аудиторію.

Саме він у коментарях на питання «Де це?» відповів: у нью-йоркському метро.

Почнемо з того, що місця для оголошень у метро Нью-Йорка виглядають геть інакше. На підбірці нижче видно, як саме розташовані рекламні оголошення у підземці. По-перше, оголошення та постери розміщуються у металевих рамках — не білих, як на поширеному фото. По-друге, немає бордів з місцями для чотирьох постерів поряд.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Далі: якщо ми припустимо, що перед нами дійсно нью-йоркська підземка, нелогічним видається розміщення вашингтонського номера на оголошенні.

За таким номером Інтернаціональний легіон України дійсно рекомендує звертатися на своєму офіційному сайті.

Також на сайті зазначається, що до лав легіону приймають людей, які мають:

  • військовий досвід (документально підтверджений);
  • відсутність судимості;
  • вік від 18 до 60 років.

Ми також перевірили фото, поширене у Twitter, за допомогою сервісу Fotoforensics і побачили: воно містить сліди постобробоки за допомогою редакторів.

Наостанок, ми звернулися безпосередньо до Інтернаціонального легіону та отримали наступну відповідь від директора з комунікацій та зв’язків з громадськістю:

«Наскільки нам відомо, це фейк, і станом на сьогодні ніхто в МЗС чи Міноборони не знає про розміщення такого оголошення».

Висновки

Оголошення, поширене у Twitter, фейкове. Ми спростували всі його аспекти: від місця розміщення до контенту. Як бачимо, саме наявність військового досвіду є важливою умовою для прийняття громадян інших країн до Інтернаціонального легіону. 

Вкотре наголошуємо: довіряйте тільки офіційній інформації! Якщо ж вам складно самостійно перевірити новину чи важливе повідомлення — надсилайте її у наш фактчек-бот «Перевірка».

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!