Повітряну тривогу на Харківщині оголосили ще 20 липня о 8:47, а закінчилась вона о 23:03 21 липня. Таким чином тривога тривала 38 годин та 16 хвилин.

Це видно на мапі тривог.

Повітряна тривона на Харківщині в понад 38 годин / Скріншот: мапа тривог

При чому наступна тривога розпочалася вже за 50 хвилин.

Раніше мер Харкова Ігор Терехов поділився статистикою, відповідно до якої 169 сигналів повітряних тривог протягом понад 460 годин почули харківʼяни за червень. А загроз обстрілу міста виявилося понад 40, реальних ударів по Харкову — 22.

Якщо ж подивитися на окремі громади області у цій же системі, то, станом на 22 липня, вже понад 70 діб тривають тривоги у Липецькій та Вовчанській громадах — їх оголосили ще 12 травня. Крім того, тут є загроза артобстрілу та вуличних боїв.

А ситуація у цих регіонах лишається складною та нестабільною. Відтоді, як Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Глибокого та Лук’янців і одночасно в напрямку Вовчанська. Однак армії РФ не вдалося реалізувати «харківську операцію». Українські військові стримують російські підрозділи, заявив Володимир Зеленський. Бої тривають.

Нагадаємо, попередній антирекорд з тривалості повітряної тривоги на Харквщині тривав понад 36 години. Крім того, за інформацією з мапи повітряних тривог, область — на другому місці серед усіх регіонів України за кількістю оголошених повітряних небезпек. На першому — Донеччина.

Читайте також

  • Що означає сигнал повітряної тривоги в Харкові? У матеріалі Ґвара Медіа зібрали відповіді на найпоширеніші запитання про повітряну тривогу в Україні та Харкові.
  • Час між «вильотом» російської ракети з Білгородської області та її «прильотом» у Харкові складає до півтори хвилини, тому люди не встигають спускатися в укриття. Зокрема з початку травня зафіксовано 80 обстрілів, унаслідок яких загинули десятки людей. Проте, у місті працюють телеграм-канали, які попереджають мешканців про потенційну небезпеку. Ґвара Медіа поговорили із засновником одного з таких каналів — Андрієм, який веде TLK News.