Бундестаг ухвалив резолюцію «Голодомор в Україні: пам’ятати – вшановувати – застерігати», передає офіційний сайт німецького парламенту.
Голодомор збігається з періодом наймасовіших злочинів проти людяності на європейському континенті, немислимих за своєю жорстокістю до того часу. До них належать Голокост проти європейських євреїв у його історичній унікальності, воєнні злочини Вермахту та сплановане вбивство мільйонів невинних цивільних осіб у рамках расистської німецької війни на винищення на Сході, за які Німеччина несе історичну відповідальність. Такі місця, як Воля, Бабин Яр чи Ленінград є символом цих незліченних злочинів.
«Масовий голод не був наслідком неврожаю, а був відповідальністю політичного керівництва Радянського Союзу на чолі з Йосипом Сталіним. Голодомор є “злочином проти людяності”, і з сьогоднішньої перспективи “історико-політична кваліфікація як геноцид очевидна”», — ідеться у повідомленні.
Німецький Бундестаг покладає на себе особливу відповідальність за виявлення злочинів проти людяності в міжнародній спільноті та усвідомлення їхньої значущості з огляду на власне минуле Німеччини.
«Голодомор 1932-1933 років був геноцидом. Дякую Бундестагу – це історична справедливість, яку визнає світ. Націю, яка є відповідальною за злочин, ми теж знаємо», – написав про це у Telegram голова Офісу Президента України Андрій Єрмак.
- Ґвара Медіа відвідала відкриття виставки, присвячений фотокамері та світлинам Александера Вінербергера, які нею зроблені у тогочасній столиці УСРР – Харкові в 1933 році.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.