Правопорушників ще не встановили.

У Слобідському районі Харкова в новорічну ніч у парку невідомі запустили феєрверк. Про це поліції повідомили обурені місцеві мешканці.

«На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. Правоохоронці виявили установку запуску феєрверка, до якої виведено провід. Попередньо встановлено, що феєрверк був запущений за допомогою пульта для дистанційного запуску», – ідеться в повідомленні.

Наразі поліцією вживаються заходи для встановлення правопорушників та притягнення їх до відповідальності.

Покарання за використання феєрверків у воєнний час

В Україні заборонено використання та розповсюдження більшості салютів, феєрверків та петард. Закон №7438 набув чинності 6 листопада. За використання піротехніки в Україні під час війни карають штрафами, виправними роботами або ж ув’язненням. 

У залежності від обставин та тяжкості порушення, суди призначають різні штрафи: від 54 грн до 34 000 грн. Переважно, порушники забавлялись піротехнікою у стані алкогольного сп’яніння — цю обставину судді вважали обтяжувальною.

Один із випадків, коли порушника позбавили волі за використання піротехніки, стався в Одесі у лютому 2023 року. Чоловік, який вже мав “умовний” термін, вирішив запустити салюти. У результаті порушник потрапив за ґрати на 5 років та 3 місяці.

У Харківській області суд виніс три вироки людям, які запускали салюти під час війни. Усього в Україні покарали за таке правопорушення 21 особу. 

Читайте також:

  • В Україні ухвалили законопроєкт про заборону салютів та феєрверків.