Це може свідчити про те, що російські війська мають намір активізувати наступальну операцію вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, повідомляють в американському Інституті вивчення війни (ISW).
Позиційні бойові на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна тривали 1 березня. Інститут цитує російські та українські джерела, яка підтверджують, що позиційні бої тривають на північний схід від Куп’янська біля Синьківки та Петропавлівки, на південний схід від Куп’янська біля Табаївки, на захід від Кремінної біля Тернів та Ямполівки, а також на південь від Кремінної біля Білогорівки.
ISW посилається на російських мілблогерів, які опублікували кадри, де нібито російські війська завдають удару по українському понтонному мосту через річку Оскіл поблизу Куп’янська-Вузлового (південний схід від Куп’янська) за допомогою керованих авіабомб, і стверджують, що російські війська начебто знищили всі стаціонарні мости через річку Оскіл.
Американські дослідники додають, що російські сили, ймовірно, справді пошкодили стаціонарні мости через річку Оскіл під час ударної кампанії у вересні-жовтні 2023 року, хоча ці зусилля не мали успіху в ізоляції української оборони біля Куп’янська в той час, сили оборони України не постають перед труднощами в постачанні на східному березі річки Оскіл.
В ISW додають, що поблизу Білогорівки почали діяти підрозділи чеченського ахматівського спецпідрозділу «Аїда» та російського загону «ГОРБ».
За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, на Куп’янському напрямку російські війська продовжують штурмувати позиції українських захисників, намагаючись зайняти вигідні висоти та утримати Куп’янськ як важливий логістичний вузол. Проте, попри скупчення російських сил, українці стримують натиск і не здають своїх позицій.
Він додає, що Росія застосовує всі види озброєння для обстрілу прикордонних територій — авіацію, артилерію, РСЗВ, дрони, тому цивільне населення закликають до евакуації.
«Куп’янський рай…»: як відбувається евакуація зі сходу Харківської області. З Харкова до Куп’янська близько двох годин їзди автомобілем в одну сторону. Цей маршрут ледь не щоденно долають волонтери громадської організації «Троянда на руці», щоб евакуювати мешканців з Куп’янського району, де російські війська щоденно завдають артилерійських та авіаударів. Команда Ґвара Медіа відвідала Куп’янську громаду і розповідає, як й куди вивозять людей та що на них чекає після евакуації.
Читайте також
Армія РФ не вела штурмових дій на Куп’янському напрямку протягом доби — Генштаб. Під артилерійським вогнем були понад 140 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.