У регіоні планують облаштувати 65 таких об’єктів, перші два укриття вже встановили у Балаклії, повідомляє начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

За його словами, їх розташовуватимуть біля багатоповерхових будівель, які не мають підвальних приміщень. Також такі споруди встановлюватимуть поблизу автовокзалів, ринків, торговельних центрів, ЦНАПів та в інших місцях великого скупчення людей.

«Наша мета – гарантувати безпеку для населення. Тому одне з першочергових завдань наразі – облаштування споруд цивільного захисту. На сьогодні вже встановлено 11 таких споруд у Харківській області, це лише початок роботи», – прокоментував Синєгубов.

Вартість однієї швидкоспоруджуваної захисної споруди становить 1,9 мільйона гривень, 70% фінансування відбувається коштом місцевих бюджетів, а 30% – обласного бюджету.

Окрім того, споруди будуть встановлені майже у всіх районах Харківщини:

  • Ізюмський район (Ізюмська, Барвінківська, Борівська, Оскільська, Савинська та Донецька громади) Золочівській громаді;
  • Богодухівський район (Золочівська громада);
  • Куп’янський район (Великобурлуцька, Куп’янська, Вільхуватська, Кіндрашівська та Шевченківська громади);
  • Чугуївський район (Чугуївська, Старосалтівська, Чкаловська та Вовчанська громади);
  • Харківський район (Дергачівська, Липецька, Малоданилівська, Роганська та Циркунівська громади).

Читайте також

Харківська прокуратура вимагає відремонтувати укриття на 550 осіб. Приміщення перебуває у неналежному технічному стані та не може слугувати укриттям для містян.

Під час перевірки інспектори ДСНС виявили, що сховище не забезпечено системою вентиляції, відсутні експлуатаційні схеми електропостачання та прилади радіоактивного забруднення. Системи водопостачання і каналізації захисної споруди також перебувають у неналежному технічному стані.