Площа забруднених вибухонебезпечних предметів складає близько 1 мільйон 300 тисяч гектарів.
Про це повідомила заступниця очільника ХОВА Віта Ковальська під час зустрічі із делегацією Представництва Датської ради в справах біженців в Україні, на якій обговорювали співробітництво у сфері гуманітарної протимінної діяльності.
Вона зазначила, що наразі для розмінування територій залучено 62 групи із ДСНС, поліції та ЗСУ.
За даними менеджера з управління та технічних питань Програми гуманітарного роззброєння та миробудування Ломакс Вейн Роберта, у Циркунівській громаді працює три команди з розмінування, три групи нетехнічного обстеження, які навчають людей на деокупованих територіях, як поводитися з вибухонебезпечними предметами.
«Взимку, коли території розміновувати буде неможливо, наші фахівці зосередять увагу на власному навчанні та розмінуванні будівель. У наступному році ми також плануємо закупити машини для розмінування, що повинно вплинути на швидкість робіт», — сказав Ломакс Вейн Роберт.
Надалі фахівці планують долучитися до розмінування території Куп’янської громади.
Куди звернутися, якщо знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?
- Залишити заявку через застосунок ДСНС;
- Через застосунок MineFree;
- Зателефонувати за номером 101 або 102.
Читайте також
- В Україні створили міжнародний фонд, що збиратиме кошти на розмінування. Близько 6 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель в Україні заміновані, забруднені, окуповані чи на них ведуться бойові дії.