У Харківський області триває розмінування забруднених територій. Першочергово сапери обстежують лінії електропередач та об’єкти критичної інфраструктури. Про це під час брифінгу повідомив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.
Ситуація із забрудненням вибухонебезпечними предметами території на Харківщині залишається складною. Особливо це стосується північного напрямку в області, Куп’янського та Ізюмського районів.
«Від початку деокупації вже травмувалася 181 людина, на жаль, 32 – загинуло. Зокрема, на мінах підірвалися 14 дітей, одна дитина загинула. В області складено план черговості розмінування та в кожній територіальній громаді визначені відповідальні особи, які мають приймати заявки на розмінування», – сказав Сокол.
Про роботу саперів
Перш за все, урядові організації, що розміновують території на Харківщині, працюють над знешкодженням вибухонебезпечних предметів на лініях електропередач. Від початку деокупації громад були забрудненими 12 тис. км ЛЕП, наразі фактично саперами опрацьовано 17 % від їх загальної кількості.
Це робиться для того, аби дати можливість повернути світло в населені пункти. Після цього розміновуються лінії водо-газозабезпечення та інші об’єкти критичної інфраструктури.
За минулий тиждень
З 18 по 24 травня включно сапери розмінували понад 208 гектарів території у Харківській області та знешкодили 1319 вибухонебезпечних предметів. Це 16,8 га сільгоспугідь, 20 км ділянок автодоріг, 1,3 км газопроводів, 900 м водопроводів, 3,8 км залізничних колій та 60 об’єктів. Упродовж тижня сапери також обстежили 87,8 км ліній електропередач. До мережі підключили 922 абоненти.
«Тільки 24 травня у Харківській області провели розмінування 37,6 га території, 1,1 га сільськогосподарських угідь, 3,4 км автомобільних доріг і 420 м залізничних колій. Також обстежили 12,4 км ліній електропередач, 120 м газопроводів, 600 м водопроводів. Перевірили 5 об’єктів та знищили 182 вибухонебезпечні предмети», – повідомили в ХОВА.
Що далі
Обстеження пляжів і водойм – це майбутня перспектива піротехніків. Наразі перевірено територію тільки одного Безлюдівського пляжу. Рішення щодо дозволу роботи пляжів приймаються у громадах на засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Якщо ви побачили вибухонебезпечні або незнайомі предмети – не чіпайте і не підходьте до них. Обов’язково телефонуйте за номерами 101 та 102. Тільки підготовлені спеціалісти можуть знешкоджувати вибухонебезпечні предмети.
Читайте також:
- В Україні стартував проєкт «Нам тут жити». Ціль — зібрати 175 мільйонів гривень для забезпечення 146 саперних груп. Кошти спрямують на придбання для розмінувальників транспорту та необхідного обладнання.
- Село Вітрівка на Ізюмщині заживили енергетики. Тут не було світла понад рік, внаслідок дій окупантів. Енергетикам ускладнювали роботу значні руйнування інфраструктури та мінна небезпека в цій місцевості.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.