Серед тих, хто буде складати національний мультипредметний тест, 2422 — випускники минулих років та 9 570 — випускники поточного року, розповів директор Департаменту науки й освіти ХОВА Олексій Литвинов під час брифінгу, повідомляє Ґвара Медіа.
«Це на 75,7 % більше аніж минулого року. Щотижня на НМТ реєструється близько 5–7 тисяч абітурієнтів. Спостерігаємо позитивну динаміку», — каже Литвинов.
Обираючи предмет додаткового блоку, вступники найчастіше обирали:
- Історія України — 6 169 осіб;
- Англійська мова — 3 592 особи;
- Біологія — 1756 осіб.
Загалом реєстрація ще триває до 31 травня.
Підготовка
Майже в кожному закладі вищої освіти створені консультативні пункти, які надають допомогу абітурієнтам, щодо реєстрації, створенні особистого кабінету та обирання предметів. Зокрема, такі центри можна знайти на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова. Якщо торік учаснику важку було зареєструватися, позаяк були складнощі зі світлом, то зараз таких проблем не спостерігається.
«Підготовка до проведення національного тесту в постійному режиму. Ми вже виходимо на ту стадію, коли щодня вживаємо певні дії. Зараз чекаємо на затвердження переліку пунктів тестування від начальника ХОВА. Задля безпеки, поки що не оголошуємо перелік адрес, де відбуватиметься тестування», — додав директор департаменту науки та освіти.
Безпека під час тестування
Наразі обговорюється, що відкриють близько 30 пунктів для проходження НМТ. Центри будуть знаходитися як у місті, так і в області.
Щоб створити безпечні умови для проведення тестування на локаціях будуть присутні поліцейські, ДСНС та місцева влада.
Якщо буде повітряна тривога, усі матимуть змогу спуститися в укриття. А вже після відбою дописуватимуть тест. Програма фіксує час, тому кожен учасник зможе повернутися та дописати завдання, де зупинилися.
Нагадаємо, що основна сесія національного мультипредметного тесту відбудеться з 5 по 23 червня. А від 5 до 12 червня зареєструватися на додаткову сесію зможуть вступники, які з поважних причин не змогли цього зробити під час основного періоду або яким було відмовлено в реєстрації.
Читати також: у МОН пояснили, коли відбудеться перехід на 12-річну систему в школах. Відповідно до Закону України «Про освіту» перехід на 12-річну систему має відбутися у 2027 році.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.