Міністерство освіти й науки України підписало Меморандум та співпрацюватиме зі Смітсонівським інститутом у напрямку розвитку наукової освіти.

Підписання меморандуму відбулось у Посольстві України в США за сприяння Посольства та Надзвичайного та Повноважного Посла України в США Оксани Маркарової.

Заступник Міністра освіти й науки України з питань європейської інтеграції Євген Кудрявець розповів, що співпраця допоможе створити умови для зростання наукової та STEM-освіти.

«Креативні підходи та інструменти, які відкриваються українській освіті з таким партнером, як Смітсонівський інститут, дозволяють збільшувати інтерес до природничих наук, засвоювати матеріал легко й в інтерактивних форматах та надавати вчителям більше інструментів для навчання», — зазначив Євген Кудрявець.

Меморандум підписаний із метою підтримки молоді в Україні та охоплює співпрацю і обговорення щодо:

  • Прикладних ресурсних комплектів наукового навчання, які можна застосовувати як для формальних освітніх просторів, таких як школи, так і для неформальних навчальних просторів, таких як музеї, або в місцях тимчасового чи постійного проживання родин;
  • Підтримки вчителів через професійний розвиток, який, наприклад, передбачатиме курування Смітсонівським інститутом онлайн;
  • Доступу учнів початкових класів в українських цифрових навчальних центрах до онлайн-бібліотеки Смітсонівського інституту, до якої входять електронні книжки, цифрові освітні ігри, симуляції, освітні відеоролики.

Перший етап співпраці передбачатиме надання доступу до цифрових ресурсів та контенту, розроблення боксів наукової освіти в молодшій школі. Наступним етапом буде впровадження програми наукової освіти в класи молодшої школи та навчання вчителів.

Смітсонівський інститут створений у 1846 році відповідно до акту Конгресу на кошти англійця Джеймса Смітсона. Інститут є найбільшим у світі музейним, освітнім і дослідницьким комплексом.

Раніше Смітсонівський інститут долучався до консультацій у створенні Музею науки Малої академії наук України, з якою співпрацював із 2017 року, коли установу очолював чинний міністр освіти й науки України Оксен Лісовий.

Читайте також

  • У Лозівській громаді відкрили «Класи безпеки».
  • У МОН відповіли на петицію про обов’язкове статеве виховання у школах.
  • United24 запустила новий напрям фандрейзингу — «Освіта й наука».

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.