Культурно-мистецький комплекс «Мистецький арсенал» розробив цифрову стратегію інституції на 2022–2024 роки.
«У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну у лютому 2022 року, пандемія COVID-19 як головний виклик і каталізатор цифрової трансформації в культурі відійшла на другий план. Натомість у зв’язку з масштабними втратами культурної спадщини гостро постала потреба оцифрування й електронного обліку спадщини, аби посилити присутність української культури в світі. Ці виклики Мистецький арсенал планує подолати зокрема завдяки цифровим інструментам», – йдеться у повідомленні.
У цифровій стратегії зазначено таку місію: бути стійким джерелом культурного досвіду, хабом культурних спільнот та аудиторій за різних умов присутності (віртуальної, віртуальної+фізичної, фізичної+елементи віртуальної) та за непередбачуваних обставин. А також розширювати можливості фізичної реальності завдяки цифровим практикам.
Робота над документом розпочалася минулого року за підтримки Міжнародного фонду допомоги Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut та інших партнерів. В межах підтримки розробили на сайті Книжкового Арсеналу для проєкту «Антитвір», створено цифровий архів проєкту «Україна в огні», опубліковано колекцію електронних видань до виставок з правом безкоштовного перегляду на платформі issuu. А також з кінця 2021 року команда Мистецького арсеналу працює над впровадженням програмного забезпечення для обліку музейних предметів адаптованого для їх потреб та над оцифруванням творів з колекції.
Нагадаємо, що з першого вересня в одній із Харківських шкіл відкрили Музей миру з дитячими малюнками.