У стратегії розвитку інновації до 2030 року від Мінцифри визначили головні розвитку країни, а також шляхи для економічного стрибка, створення умов для розвитку бізнесу, освіти та науки.

Ключовими проєктами будуть оборонні технології, медтехніка, біотехнології, освітні технології, урядові організації, агрогалузь, кібербезпека, напівпровідники, штучний інтелект та зелена трансформація.

Залишилося, щоб стратегію затвердили на рівні Кабміну.

Що саме пропонує відомство

  • Оборонні технології:

Створити центри, де навчатимуть розробників-новачків та організувати програму кредитів для оборонних стартапів. Створити кваліфікованого замовника у сфері військово-технічних інновацій, що відповідатиме за аналіз тенденцій та фінансування інноваційних розробок.

  • Медтехніка:

Зменшити тиск на систему охорони здоров’я та створити кар’єрні можливості для локальних фахівців, впровадити локальне виробництво протезів та розвиток технологій для лікування опіків і ран. Для лікування ПТСР у ветеранів, хочуть залучити систему віртуальної реальності.

  • Біотехнології:

Створити біокластер, який об’єднає сфери науки для планування нових проєктів, лобіювання інтересів індустрії тощо. Створити центри компетенцій, щоб територіально об’єднати експертів у певній індустрії. Зробити спеціалізовані програми для поглибленого вивчення галузі та проведення досліджень.

  • Освітні технології:

Підвищити рівня знань англійської серед населення, а також покрити країну широкосмуговим інтернетом, спрощення доступу до комп’ютерів, смартфонів малозабезпеченій частині населення та закладів освіти.

  • Урядові організації:

Збільшити урядове та донорське інвестування для стартапів, оцифровувати медичні дані, запустити проєкти «Цифрова митниця», «єПатрульний» для фіксації порушення правил дорожнього руху, «єСуд» для ухвалення рішень на основі штучного інтелекту, систему моніторингу та управління міським транспортом на основі даних із GPS і сенсорів.

  • Агрогалузь:

Автоматизувати збір врожаю за допомогою комбайнів-дронів, створити ринок протимінної діяльності, де люди замовлятимуть послуги з розмінування сільськогосподарських земель та звільнити від ПДВ імпорт обладнання для розмінування, яке не виробляється в Україні.

  • Кібербезпека:

Залучати фінансових партнерів для розробки кіберпродуктів, розробити регулювання ШІ та налагодити співпрацю приватного сектора з оборонними відомствами та створити два проєкти для заохочення цивільних брати участь у кіберзахисті й перетворення держави на кібербренд подібно до Ізраїля.

  • Напівпровідники:

Створити профільний закон для регулювання для розвитку сектору. А також створення першої фабрики чипів в Україні.

  • Штучний інтелект:

Створити законодавство щодо використання ШІ.

  • Зелена трансформація:

Створити центр компетенцій із використанням штучного інтелекту для енергетичної безпеки й виробництво силової електроніки й напівпровідників. Також пропонують запустити «єСубсидію» — ​цифрову програму запобігання енергетичній бідності.

Читайте також

  • В Україні розпочинається трирічний проєкт із відновлення культурної спадщини.