За допомогою симуляторів, в яких представлені необхідні освітні матеріали, батьки можуть навчити своїх дітей правилам поведінки в мережі.
Міністерство цифрової трансформації презентувало три інтерактивні симулятори з онлайн-безпеки для батьків та їх дітей. Серія матеріалів з’явилася на платформі Дія.Освіта до Дня захисту дітей. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства.
«Сьогодні одне із завдань батьків — навчити дитину критично мислити й аналізувати середовище, у якому вона перебуває. Діти віком від 12 до 14 років неодноразово стикалися з кібербулінгом, а третина опитаних підлітків зазначила, що стала свідком не менш як п’яти таких ситуацій. Кожна дитина повинна знати, як вчасно захистити себе та кому повідомити про проблему. Ми вдячні партнерам за можливість створювати освітні продукти, які допоможуть побудувати зручну цифрову державу для всіх, зокрема і наймолодшого покоління», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Як працюють симулятори
Симулятори – це інтерактивні відеоматеріали, в яких зібрана корисна інформація про безпеку у мережі. У них репрезентовані можливі ситуації, з якими підліток може зіштовхнутися в Інтернеті, та два варіанти розв’язання питання. До кожного з варіантів прикріплені додатки з поясненнями, які за бажанням можна прочитати або повернутися до перегляду відеоуроку. Всього таких симуляторів три:
- Симулятор «Онлайн-безпека для дітей»
Інтерактивний симулятор дозволяє дітям зануритися в реальні ситуації та самостійно їх вирішити. Наприклад, що робити, якщо незнайома особа зв’язується з дитиною та просить вчиняти якісь дії? Як зробити свій гаджет безпечним? Як захистити сторінки в соціальних мережах? Відповіді на ці та інші запитання з онлайн-безпеки — у симуляторі.
- Симулятор «Онлайн-безпека для підлітків»
У цьому симуляторі зібрана інформація про головні загрози мережі, з якими може зіткнутися підліток як активний користувач інтернету. Хто такий булер? А кібербулер? Як реагувати на тролінг (і чи варто взагалі)? Як розпізнати онлайн-шахрая? Симулятор нагадає підліткам, як корисно й безпечно проводити час в онлайні.
- Симулятор «Онлайн-безпека для батьків»
Симулятор допоможе батькам грамотно ознайомити дитину з правилами безпеки в інтернеті. Змодельовані ситуації нагадають, як розмовляти з дітьми про приватність, небажані контакти та захист у мережі.
За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків зіткнулися з кібербулінгом, а 75% підлітків зазначили, що саме соціальні мережі є основними платформами для онлайн-цькування.
Як отримати доступ до матеріалів
- Для початку вам потрібно зареєструватися на платформі ДіяОсвіта;
- На головній сторінці необхідно обрати категорію Симулятори;
- Обрати потрібний вам симулятор та пройти його.
Окрім симулятора з кібербезпеки, на платформі також представлено безліч інших освітніх матеріалів для дітей та дорослих.
Читати також:
- У Харкові погасили марку приурочену до Дня захисту дітей — фото
- В Україні до дня захисту дітей запустили програму єОздоровлення
- Креативний хаб для дітей відкрився у Харкові – фото
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.